Beauty mýty

Stále veríš všetkému, čo sa píše na internete o kráse? Je čas zistiť, ktoré beauty mýty ti môžu skutočne uškodiť. Dnes sa pozrieme na tri najväčšie chýry o kráse, ktorým mnohé z nás stále naivne veria.

Vysvetlíme ti, prečo by si mala prehodnotiť svoje zaužívané rutiny a aké sú skutočné fakty, ktoré ti pomôžu udržať si zdravú a krásnu pleť. Nepremárni šancu zistiť, ako sa o seba správne starať a vyhnúť sa zbytočným chybám.

Do zabudnutia by už konečne mohli zmiznúť najmä tieto 3 tvrdenia, kvôli ktorým sa k vysnívanej pleti nikdy nedostaneš.

Mastná pokožka potrebuje vysušiť

Ak ťa trápi pokožka, ktorá je veľmi mastná, zrejme si sa už stretla s názorom, že ju jednoducho musíš nechať „vysušiť“. A teda, minimalizovať jej hydratáciu, aby si ju viac nevlhčila. Pravdou však je, že každá pokožka, bez ohľadu na typ, potrebuje hydratovať. Voda bunky regeneruje a tie slúžia ako tvoja ochrana. Ide iba o to, aby si ich zaťažila správne.

Ak mastnej pokožke nedodáš výživu a vodu, potom sa bude mastiť ešte viac, akoby si robila zásoby, pretože nedostala to, čo potrebuje. Namiesto hutných krémov však siahni po niečom ľahšom, napríklad po gélových produktoch. A nezabudni na ne ráno i večer.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty