Pexels/Armin Rimoldi

V každom ročnom období je naša pokožka tela i tváre namáhaná iným spôsobom. Žijeme v krajine, kde sa podmienky rýchlo menia – chlad, sucho, vlhko, slnko, … všetky tieto faktory si vyžadujú, aby si sa o seba primerane starala. S prichádzajúcim letom by si už mala mať doma niekoľko kozmetických produktov, ktoré sú momentálne must-have.

Kvalitný píling

V lete odhaľujeme mnohé časti tela úplne najviac. Každá chce mať hladké nohy, a pokiaľ si ich stále holíš klasickými spôsobmi, dobrý píling je tvojím veľkým pomocníkom. Vďaka nemu chĺpky nezarastajú, a tak bude výsledok oveľa dokonalejší.

Mnoho žien si však myslí, že práve píling by mali v lete vynechať, pretože im zničí opálenie pokožky. To je však veľký mýtus. Obrusuje odumretú pokožku, nie pigment. Navyše, tvoja pokožka bude hebkejšia a vyživenejšia, čo v lete naozaj potrebuješ.

Osviežujúca voda na tvár

Na pultoch drogérii nájdeš veľké množstvo osviežujúcich vôd na tvár, ktoré môžu byť pre teba v lete ozaj záchranou. Či už pri opaľovaní alebo len tak, počas horúceho dňa, kedy máš pocit, že si potrebuješ osviežiť tvár, krk a dekolt. Môžu to byť termálne vody alebo špeciálne kvetinové, ktoré majú aj iné bonusy. Všetky však odporúčame skladovať v chladničke, budú mať lepší efekt.

zdroj: Pexels/Sora Shimazaki

Kvalitné SPF

Produkty s SPF nás chránia pred škodlivými slnečnými žiareniami. Vieš o tom, že by si ich nemala používať iba v lete? No práve v tomto období by si si na tom mala dať obzvlášť záležať. Nie je nič dôležitejšie, ako zdravá pokožka, ktorá je chránená.

Opálenie je síce pekné, ale nezabúdaj, že „vďaka“ nemu tvoja koža starne oveľa rýchlejšie. Preto sa vždy poriadne natri prípravkom od hlavy po päty, či už ideš na kúpalisko alebo „len“ na prechádzku. Nezabúdaj ani na pery či uši!

Extra hydratácia

V lete je naša pokožka extrémne namáhaná, práve kvôli slnku. Hydratovať a vyživovať by si ju mala pravidelne a poriadne. Svoje „obyčajné“ krémy by si mala nahradiť takými, ktoré sú extra hydratačné a zaručia ti pocit vláčnej pokožky na dlhší čas.

Nezabúdaj, že aj po každom opaľovaní by si sa mala po sprche poriadne natrieť prípravkom určeným na starostlivosť po pobyte na slnku. Ak je tvoje koža dostatočne hydratovaná, aj opálenie ti vydrží oveľa dlhšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty