Tenisky patria k najpohodlnejšiemu typu topánok a aj napriek tomu, že kedysi v nás evokovali iba športový look, dnes sú obľúbeným kúskom v rôznych štýloch obliekania sa. Najmä mladé ženy dnes túto obuv obľubujú vo veľkom.

Ihličky síce vyzerajú zvodne, no sú to naozaj príležitostné topánky, pri nosení ktorých v hlave občas aj naozaj škaredo nadávame. Je jedno, aké outfity máš na sebe najradšej, vždy sa dajú skombinovať práve s teniskami. Napríklad, pred pár rokmi by fashion znalci iba krútili hlavami, ak by si si obula k šatám. Dnes je to presný opak.

Ak ti chýba inšpirácia či nemáš predstavivosť, ako a s čím ich kombinovať, pripravili sme si pre teba niekoľko príkladov. V šatníku by ti nemali chýbať biele, čierne a jedny výraznejšie tenisky.

Biela je stávka na istotu

Biela farba je čistá a ženská, ak si ju zvolíš na teniskách, môžeš sa so svojím outfitom akokoľvek vyblázniť. Či stavíš na jemné farby alebo výrazne, jednoduchý alebo vyšperkovaný look, biele tenisky nič nepokazia.

Môžeš nimi doplniť športový aj elegantný outfit a v oboch prípadoch to bude vyzerať dobre. Len si dávaj pozor, aby si svoje tenisky čisto biele aj udržala, dobre vieme, ako rýchlo sa dajú zašpiniť.

Tón v tóne

Ak nie je biela pre teba, ale nechceš ísť ani do iných výrazných farieb, mala by si mať doma jedny neutrálne tenisky, v pastelových alebo zemitých farbách. Vyzerajú jemne a žensky.

Také sa perfektne kombinujú s oblečením v rovnakých farbách, ale aj outfitom, ktorý je ladený v bielej alebo čiernej farbe, čím ho dané tenisky oživia.

Čiernou nič nepokazíš

Čierna, je rovnako ako aj biela, stávkou na istotu. A spolu s ňou ti zmiznú aj starosti so špinou, pretože ju je na čiernej menej vidieť. S takýmito teniskami budeš vyzerať vždy štýlovo a elegantne, keďže sa práve táto farba považuje za jej symbol.

My odporúčame staviť na all black look alebo, práve teraz na jar, skombinovať s jemnými šatami a čiernou koženou bundičkou.

Tenisky ako hlavný prvok

Tenisky nemusia byť len doplnok, ktorý uzatvorí tvoj look. Môžu byť prvkom, na ktorom sa celý outfit postaví. Stačí, ak vlastníš jedny výraznejšie tenisky, či už strihom, potlačou alebo farbami.

Sprav z nich hlavú hviezdu a zvoľ k nim jednoduchšie oblečenie, pri ktorom si ľudia ako prvé všimnú práve to, čo máš na nohách.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.