Žena na ulici myslí na maličkosti

Každá žena sa chce páčiť. Či už sama sebe pri pohľade do zrkadla, pánskemu publiku, alebo priateľom na sociálnych sieťach, ktorí jej rozdávajú srdiečka za selfíčka. Trápime sa nad každým kilom navyše, skúšame rôzne produkty, ktoré nás majú urobiť krajšie, no pritom zabúdame na maličkosti, ktoré nám to celé môžu pokaziť.

Môžeš sa tváriť ako úplná hviezda a myslieť si, že si snáď najkrajšia, no ak zanedbávaš nasledujúce 4 detaily, ver, že tvoje okolie si to nemyslí. Sú to maličkosti, ktoré dotvárajú celok, ak sa o ne nestaráš, potom ťa robia zbytočne „škaredou“.

Odrastené vlasy

Nie, nedá sa každý týždeň bežať ku kaderníčke, keď sa ti zjavia na hlave odrasty, ale keď sa rozhodneš výrazne zmeniť svoju prirodzenú farbu, musíš počítať s tým, že si to bude vyžadovať pravidelnú starostlivosť. Ísť z blond na čiernu a potom chodiť po ulici s 10 cm svetlým pásom okolo hlavy, bije do očí.

Prirodzená farbe je vždy ta najkrajšia, keď však chceš inú, daj sa do rúk profesionálom. Skús napríklad melír alebo balayage, pri ktorých sa odrasty ľahko stratia.

Neupravené nechty

Podobné je to aj pri našich pazúrikoch. Koľko žien sa chváli gélovými nechtami, no potom chodia mesiac s odrastenými pazúrmi, ktoré sa nedajú nevšimnúť.

Je len na tebe, čo sa ti páči, no aj tu by si mala dbať na pravidelnú úpravu, aby si nepôsobila lacno. Jemné farby či francúzska manikúra sú v tomto ideál, navyše, budeš pôsobiť viac ako dáma.

Zlý odtieň make-upu

Vyskúšať na ruke, krku i na inom svetle, než je to v obchode. To je asi taký základ pri výbere make-upu. Častokrát vbehneme do drogérie a vyberieme niečo bezhlavo, pričom až oveľa neskôr zisťujeme, že sme netrafili správny odtieň. Počas bežného dňa si to tvoje okolie naozaj všimne a nevyzerá dobre, ak máš oranžovú hlavu a biely krk.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Príliš veľa parfumu

Toto sa nedá vidieť, ale cítiť. No určite si už aj ty bola v blízkosti osoby, ktorá to prehnala s parfumom. Aj keď si to neuvedomuješ, pretože si na svoju vôňu zvyknutá, pre iných to môže byť nepríjemné – cítia to intenzívnejšie, nemusí sa im daný parfum páčiť, a ešte ich z toho bude bolieť hlava. Nuž, aj na také maličkosti musíš myslieť.

Na žene je však vždy najkrajšie jej zdravé sebavedomie. V našom nedávnom článku nájdeš 7 jednoduchých trikov, ktoré ti pomôžu zdvihnúť ho za menej ako 10 minút denne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty