Photo by senivpetro from Freepik

Prebieha sezóna horúcich dní, limonád a priateľských posedení na otvorených terasách. Okrem toho je leto známe aj svojimi vysokými teplotami, ktoré dokážu potrápiť pleť. Je teda vhodné na seba nanášať vrstvy make-upu? Ako najlepšie ochránime svoju tvár pred silným slnkom? Toto radí kozmetička a make-up atrtiska Bernie.

Maz je potrebný

Nečistoty. Prebytočný maz. Odumreté časti kože. To je známe každej z nás a hoci by si mala pocit, že v lete si treba kvôli potu viac čistiť pleť, nie je to tak správne. Dôkladné čistenie, či už dvojfázové alebo viacfázové, by si mala vykonávať maximálne dvakrát do dňa. Avšak jemnejším čistením rozhodne nič nepokazíš.

„Ak myslíme jemné prečistenie pleti od potu napr. tonerom alebo opláchnutie pleti vodou, kľudne aj niekoľkokrát do dňa. Aj keď je vonku teplejšie, netreba pleť zbytočne zbavovať mazu, ktorý pleť pre svoje normálne fungovanie prirodzene potrebuje,“ vysvetlila Bernie.

zdroj: Photo by senivpetro from Freepik

Nezabúdaj na SPF

Ak si aj plánuješ vyraziť niekam večer do mesta, zabaviť sa s partiou alebo partnerom, skús obmedziť hrubé vrstvy make-upu. Namiesto toho by si si mohla zvoliť túto alternatívu: „Ľahšie BB creamy, prípadne miešať svoj obľúbený make-up s hydratačným krémom. Zbytočne veľa vrstiev make-upu a púdrov bude veľmi nepohodlné nosiť počas horúcich dní. Navyše v teplom a vlhkom prostredí sa naše póry otvárajú a teda majú vyššiu tendenciu sa zanášať. Úplný ideál je, ak v horúcich letných dňoch nezvolíte nič iné ako krémik s vysokým ochranným faktorom,“ poradila Bernie. Neboj sa vyjsť nenamaľovaná do spoločnosti. Ak by si aj mala vyrážky, či iné chybičky krásy, je to prirodzené. Treba si uvedomiť, že tieto maličkosti nedefinujú tvoju krásu.

Rovnako si nezabúdaj chrániť pleť. To dosiahneš aj vďaka SPF. „Ochranný faktor je veľmi dôležitý, či už ako prevencia pred starnutím, pigmentovými škvrnami alebo rakoviny kože. Myslím, že nikto z nás nechce ani jedno z tohto, a práve preto by sme si mali našu jemnú kožu na tvári (nie len na tvári) chrániť najviac, ako ju vieme. Máme len jednu kožu a veru, pamätá si všetko.“

zdroj: Photo by Christin Hume on Unsplash

Všetko s mierou

Ako povedala Bernie, starostlivosť o pleť by sme nemali zanedbávať. Preto sa jej oplatí dožičiť aj detox. Ten môžeš dosiahnuť návštevou u kozmetičky. „Ona presne vie nasadiť vhodnú procedúru , hĺbkovo ju prečistiť a dopriať jej živiny ,ktoré potrebuje. A podľa môjho názoru pravidelná návšteva je ten najlepší detox, aký môžete svojej pleti dopriať,“ uzavrela známa kozmetička a make-up artistka. Nezabúdaj tiež, že aj nadmerné množstvo cukru môže pleti uškodiť. To však neznamená, že by si si nemala dopriať. Stačí v tom mať mieru, nezabúdať na ochranný faktor, pretože pri vysúšaní pleť trpí najviac.

Ďakujeme Bernie za rozhovor!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty