Hnedá pokožka bez známok spálenín, odlupenej kože či pľuzgierov. Toto sú štyri zásady, ktoré ti zabezpečia krásne opálenie počas celého leta.

Daj si záležať na stravovaní

Podľa The Daily Meal konzumácia vybraných potravín vie napomôcť k lepšiemu opáleniu. Zaradiť môžeš napríklad mrkvu a kel, obsahujú totiž veľa betakaroténu. Sladký zemiak je zasa bohatý na vitamín A, ktorý podporuje lesk pokožky. Nezabudni ani na bielkoviny, tie získaš z vajíčok a cottage syru. Citrón a mango zasa podporujú tvorbu melatonínu v tele, vďaka ktorému bude tvoja pleť žiariť.

Metóda nanášania opaľovacích prostriedkov

Nikdy nechoď na slnko bez ochrany v podobe opaľovacích prostriedkov. Aj chvíľa stačí slnku na to, aby spálilo tvoju pokožku. Rovnako tak je dôležitá aj ich samotná aplikácia. Podľa denníka SME by sme mali na tvár a dekolt naniesť 2 ml krému, 6 ml na brucho, chrbát a nohy a 2 ml na jednu ruku až k ramenám. Po základnom rozdelení prípravku na kožu pokračujte dôkladným rozotieraním jemnými pohybmi, bez použitia nadmerného tlaku.

zdroj: unsplash.com

Staroslivosť po opálení

O svoju pokožku sa treba starať nielen pred opaľovaní, ale aj po. Aj tu je dôležitý výber kvalitných produktov, ktoré pokožku hydratujú, upokojujú a pomáhajú jej regenerácii. Zvoľ si tie, ktoré obsahujú panthenol, kyselinu hyaluronovú, vitamín E, glycerín, aloe vera, jojobový alebo avokádový olej, mentol či alantoín. Ak cítiš, že je tvoja pokožka spálená, na postihnuté miesto prilož uterák namočený v studenej vode alebo obklad z vychladeného zeleného čaju, smotany alebo jogurtu.

Hydratuj zvonka aj zvnútra

Hydratácia tela je nevyhnutná pre udržanie pružnosti pokožky a predĺženia jej opálenia. Pi veľa vody – najmä v prípade priameho slnečného žiarenia. Tak zabrániš skutočnej dehydratácii, ktorá môže spôsobiť, že sa budeš cítiť zle. Magazín VOGUE odporúča telo hydratovať aj zvonka, a to natieraním pokožky hydratačným krémom. Zabrániš tak odlupovaniu kože.

Zdroj: thedailymeal.com, zena.sme.sk, vogue.it

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.