Keď si na niekoho naviazaná a zrazu nemá miesto v tvojom živote, mala by si ho na chvíľu nechať prázdnym. Ak by si hneď nadviazala ďalší záväzok, nemuselo by to fungovať a tá ujma by bola dvojnásobná. Ako chvíľkové odpútanie pozornosti to môže byť fajn, ale čo potom, keď ťa to dobehne? Portál Exploring your mind, Elite daily a Fashion container uviedli, prečo by si si od randenia mala dať pauzu.

Zvykni si na zmenu

Ľúbila si ho a teraz nevieš, čo máš spraviť s prázdnymi miestami, ktoré po ňom zostali? Nemáš komu popriať dobré ráno a tebe zase nikto povie, aby si si počas dňa dala pozor. Je to zvyk. Mali ste medzi sebou vytvorenú rutinu, ktorá vám istým spôsobom obohacovala deň. Lenže aj táto situácia má možné východisko – zvykni si na to. Nikto sa ti hneď ráno neozval? No a čo. Dokážeš si spraviť pekný deň aj vďaka sebe a je to stále lepšie, než sa naviazať hneď na niekoho ďalšieho. Táto zmena je potrebná a čas osamote je viac ako nevyhnutný.

Neprežívaj to dvakrát

Keď si nájdeš náhradu za svojho ex, môže to byť fajn pocit. No iba na chvíľu. Neskôr nastane situácia, kedy sa ti pripomenú všetky zlé skúsenosti z predchádzajúceho vzťahu a tak trochu prežívaš známe déjà vu. Vieš, čo to znamená? Dobieha ťa to a teraz vidíš rovnaké chyby aj v súčasnom partnerovi, ktorého si stihla ledva spoznať. Z logického hľadiska to speje do záhuby a musíš čeliť bolesti, ktorú si zo seba nedostala ani predtým. Neutekaj od svojich problémov a hlavne nie do náručia inému chlapovi. Kým túto vec nepochopíš, bude sa stále opakovať.

Spáľ s ním všetky mosty

Vieš, ako sa hovorí – zíde z očí, zíde z mysle. Je to veľká pravda zo života. No ten pocit odstrihnutia milovanej osoby z nášho života dokáže bolieť. Veľmi. Ale je to potrebné a časom prídeš na to, že tento krok bol správny. Cez rozchod sa neprenáša ľahko, a preto nie je možné, aby si začala ihneď ľúbiť niekoho iného. Neži v ilúzií a nenahováraj si, že tvoj nový objav je láskou na celý život, len aby si sa cítila lepšie. Zameraj sa na sebe a na nikom nelipni.

Precíť to

Bolesť z teba opadne iba jediným spôsobom – musíš jej čeliť. To však neznamená, že teraz by si sa mala utápať v hlbokých depresiách. Nemusíš sa z teba stať antisociál, ale keď potrebuješ plakať, plač. Daj to zo seba von, no nezabudni na ďalšiu dôležitú vec. Zober si z tejto skúsenosti ponaučenie, vďaka ktorému sa posunieš ďalej a tvoja zrelosť ohľadom vzťahov sa znova o niečo rozšíri. Všetko zlé je na niečo dobré. Nič si nevyčítaj a hlavne to neľutuj. Mali ste sa stretnúť, aby ste sa naučili ďalšiu vec. Chvíľu potrvá, kým si to uvedomíš, preto ti neuškodí slobodný život.

Zameraj sa na seba

Z každej jednej situácií sa dá vyťažiť. Si teraz single? No paráda, konečne sa môžeš venovať, čomu len chceš. Vyraz si do sveta, sprav s kamoškami niečo bláznivé, vzdelávaj sa. Hlavne nelež doma ako kôpka nešťastia. Vďaka tomuto voľnému priestoru si uvedomíš, čím všetkým si si doteraz prešla. Lepšie si určíš, čo budeš vyžadovať od svojho budúceho partnera a vzťahu. Presne tento dôležitý krok by nebol možný, ak by si sa vrhla hneď ďalšiemu chlapovi na krk.

Život máš ešte pred sebou

Áno, táto veda dokáže byť otravná, ale je to pravda. Na čo sa zbytočne trápiť a náhliť sa kamsi do neznáma. Nesnaž  sa žiť podľa spoločenských štandardov. Je takmer každý okolo teba šťastne zadaný? Nerieš to. Aj teba si to nájde v tú správnu chvíľu. Tým, že to budeš nasilu vyhľadávať, sa nič nevyrieši. Práve naopak. Tvoj život sa iba zbytočne skomplikuje a potom budeš nadávať: „Každý chlap je rovnaký.“ Nie, nie je. Aj teba si raz nájde ten správny, len potrebuješ trpezlivosť. Tá neprináša iba ruže, ale aj tie pravé osoby.

Zdroj: Exploring your mind, Elite daily a Fashion container

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.