Ako byť šťastná
Pexels/ROMAN ODINTSOV

Vo filmoch je všetko tak čisté a krásne. Karma tam má vždy posledné slovo a nemusíš na ňu čakať dlho. V reálnom živote je to ale naopak. Nič nie je tak, ako si si plánovala a veľké pády sú v ňom na dennom poriadku. Musíš zápasiť s mnohými problémami a tvrdo si všetko odmakať. My ťa teraz ale naučíme, ako byť v živote šťastná. Nie je to také ťažké, ako by si si možno myslela.

Ako byť šťastná

Nejde o nahováranie si, že si šťastná, keď to tak nie je. Každý má v živote problémy, ktorých sa nezbaví lusknutím prsta. Musíš sa s tým jednoducho naučiť žiť. Nemôžeš predsa ihneď vyriešiť každý problém. Každý takýto zlý okamih je tu preto, aby si sa niečo naučila. Nič sa nedeje náhodou. Všetko sa deje pre niečo.

Žena s kávou
zdroj: Unsplash/tamarabellis

Nauč sa prijímať všetko, čo ti život do cesty prinesie. Buď rada za všetko čo máš, pretože existujú ľudia, ktorí majú oveľa horší život. Ty môžeš byť šťastná, že si zdravá, máš rodinu a žiadne závislosti.

Mysli pozitívne a ihneď si to do života prenesieš. Vždy sa predsa stane to, čo vnútorne chceš a po čom túžiš. Keď si povieš, že si nešťastná, máš depky a nenávidíš svoj život, začne sa ti rúcať ako domček z kariet. Pozeraj na tú krásu, čo máš vôkol seba a neskúšaj vidieť iba to zlé.

Dievča na púšti
zdroj: Unsplash/averieclaire

Odpútaj sa od negatívnych myšlienok či domnienok

Keď sa ti stane hocijaký trapas, tvár sa, že to tak malo byť. Aj keby sa to stalo niekde na verejnosti, stačí si povedať, že tých ľudí už v živote neuvidíš a hneď sa ti bude lepšie dýchať. Ale aj napriek tomu sa to stále dá elegantne zvládnuť. Musíš na to však byť aj naladená. Nemaj čierne myšlienky a uvoľni sa. Život sa ti tak určite obráti a bude lepší.

Žena so slnkom
zdroj: Unsplash/Xan Griffin

Zbav sa toxických ľudí

A toto je jeden z najdôležitejších bodov. Keď sa zbavíš toxických ľudí, vystrelíš ako raketa. Je pravda, že ich prítomnosť v tvojom živote ťa ťahá iba dole. Keď sa od teba vzdialia, ihneď sa ti začne dariť. Najprv som si aj ja osobne myslela, že to sú len kecy, keď som čítala články takéhoto typu. Potom som ale zistila, že je to naozaj pravda. Skús to vyskúšať a uvidíš, že som mala pravdu.

Toxickí a zlí ľudia ťa totiž oberajú o tvoju dobrú energiu. To isté platí aj o bývalých partneroch alebo o chlapoch, s ktorými si niečo riešila.

Dokonalá žena
zdroj: Unsplash/christya_v

Minulosť nechaj tam, kde bola. Keď ti raz ublížili, urobia to znovu a ty toto nepotrebuješ. Keď sa ich postupne zbavíš, dáš im košom a povieš im, že už o nich nestojíš a uzavrieš to v sebe, nájdeš lásku svojho života. A keď klikneš SEM, zistíš, kedy ju naozaj získaš. Jeden z bodov je úplne totožný ako tieto posledné riadky. A nezabúdaj. Len podľa spomenutých rád budeš šťastná!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife