Instagram/yeswe_travel

Láska je všade okolo nás. Vidíme ju na ulici, čítame o nej v knihách, sledujeme ju vo filmoch. A aj napriek tomu sa medzi nami nájdu ženy, ktoré v ňu už prestali veriť. Ako je to možné? Naozaj si myslia, že tu nie je pre každého? A že práve ony sú tie, ktoré ju už nepocítia? Ba dokonca, sú tu aj také, ktoré ju vyslovene viac do svojho života pustiť nechcú.

S týmto postojom sa nenarodili. Aj ony ako malé dievčatká snívali o tom, že sa ten princ raz objaví. Prečo už však túto nádej stratili? Toto sú 3 najčastejšie dôvody, ktoré ti to vysvetlia.

Vzor u rodičov

Rodičia a dospelé vzory nás formujú už od detstva a to v tých najrôznejších smeroch. Vrátane nášho vnímania vzťahov. Aj keď nikto z nás nemusí robiť tie isté chyby, podvedome ich aj tak spravíme. Keď vidíme harmonickú rodinu, je veľmi pravdepodobné, že aj my takú budeme mať.

A ak sa pozeráme na to, ako to nefunguje, na neustále hádky, krik, obviňovanie, násilie, nepochopenie, … nik nás nepresvedčí o tom, že to môže vyzerať aj inak. Strach z toho, že to žena zažije aj na vlastnej koži je tak silný, že sa radšej uzavrie a nenechá nikoho, aby sa dotkol jej srdca.

Skreslené predstavy

Keď už sme spomenuli toho princa, všetkým dospelým ženám je jasné, že taký sa naozaj neobjaví. Teda, takmer všetkým. Niektoré naivne dúfajú v to, že stretnú pána dokonalého, ktorý nebude síce princom z rozprávky, ale za to niečo ako pán Božský z filmu áno.

A tak hľadajú a hľadajú, kladú vysoké nároky na partnerov, nie sú s nimi spokojné, stále chcú viac, … každá “zlá” vlastnosť ich hneď odradí. Potom si vezmú do hlavy, že vlastne pre nich nikto dobrý neexistuje a teda, neexistuje ani láska.

Skutočne zlomené srdce

Kvôli čomu by už len žena mohla zanevrieť na lásku viac, ako preto, že zažila sklamanie na vlastnej koži? Tak veľké, že jej strach ovládol nielen jej srdce, ale aj dušu a myseľ? Tak bolestivé, že spraví všetko preto, aby sa to už nikdy nezopakovalo?

Jedným z obranných mechanizmov je aj to, že sa zmieri so single životom, znenávidí chlapov, a ak začuje to slovo začínajúce na “L”, chce sa jej zvracať. Paradoxom je, že iba podstata toho slova by to všetko dokázala zmeniť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating