pinterest.com

Len prednedávnom som mala zlomené srdce a tak sa mi ťažko píše o láske. Zo všetkých strán počúvam o tom, ako je ťažké nájsť tú pravú lásku. Prednedávnom som aj ja považovala pravú lásku za úplnú absurdnosť. Mala som pocit, že na svete nie je nikto, kto by ma úprimne ľúbil. Nikdy som nestretla tú osobu, s ktorou by sme si tak skvele vo všetkom rozumeli.

Iba pred pár týždňami som mala zlomené srdce a rany sa doteraz nestihli zahojiť. V potenciálnych partneroch som nevidela žiadnu nádej a už som mala pocit, že sa romantika z našich životov úplne vytratila. Bezcieľne som sa potulovala po svete a nevedela som, čo chcem v živote dosiahnuť. Vedela som však, že netúžim po tom, aby som umrela sama, bez partnera a spriaznenej duše. Pretože nič horšie už ani neexistuje.

Po celý ten čas mi srdce krvácalo a keď sa mi už naskytol nejaký nový potenciálny vzťah, bola som voči nemu nedôverčivá a každú chvíľu som tŕpla, ako ma zradí. Neustále mi mysľou behali otázky: Čo ak nám to spolu nevydrží? Bude ma mať rád, takú aká som? Hodíme sa vôbec k sebe? Čo keď ma jedného dňa prestane milovať?

Je pravda, že viem len veľmi málo o láske, no so zlomeným srdcom mám množstvo skúseností.

Obávala som sa vzťahu, pretože som sa v láske už toľkokrát sklamala. Vždy som si nahovárala, že sa mi nič dobré nemôže prihodiť. Preto som na začiatku vzťahu vždy predpokladala, že raz naozaj skončí. Už som si zvykla na zlomené srdce a dokonca som sa naučila, ako sa oň v takomto stave postarať.

Keď sa s tebou niekto nečakane rozíde vedz, že tento človek s tebou nemal dobré úmysly. Nedokázal ťa skutočne ľúbiť a v podstate ti odkryl svoje pravé ja. Viem, že je nesmierne ťažké pozbierať tvoje úlomky zlomeného srdca či z oblakov tvrdo dopadnúť na zem. No konečne som zistila, aká tvrdá je realita a bola som donútená opäť sa postaviť na nohy. Vďaka takémuto zraneniu som si sľúbila, že nabudúce už takúto podobnú chybu neurobím. Nebudem len tak slepo dôverovať niekomu, kto si to nezaslúži.

Možno neviem nič o tom, ako môže láska medzi nami prežiť celé dekády, no som si istá, že poznám liek na bolesť, ktorú mi spôsobila.

Bola som taká zranená a nešťastná. Neverila som, že láska ešte existuje. A potom som ho stretla. 

Niekoho, kto mi dokázal zaceliť rany na srdci a zmazať zlé spomienky. Slzy vystriedal úsmev a ja som si dovolila rozraziť bariéry okolo môjho srdca a pustila som ho do svojej duše. Trvalo to síce dlhšie, no jedného dňa som sa vďaka nemu smiala a bola som opäť šťastná. Túžila som po tom, aby sme spolu ostali už navždy a dokonca som bola vďačná za to, že všetky moje vzťahy pred ním stroskotali. Pretože by som už nikdy nemala možnosť stretnúť ho. Toho pravého.

Pristihla som sa pri tom, že už nedokážem myslieť nad bolesťou, ktorou som si kedysi prichádzala a to len vďaka nemu. Vďaka nezištnej a pravej láske, ktorou ma zasypával, si už ani nespomeniem a už som si ani len nedokázala predstaviť, že budeme niekedy jeden bez toho druhého.

Chcela by som ti povedať, že aj na teba tam vonku niekto čaká. Neboj sa toho, že by si ho nikdy nestretla, pretože on jedného dňa určite príde. Keď ho stretneš, jednoducho prídeš na to, že to je ten pravý. Dievča, ver mi. 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating