Nikdy, ale naozaj nikdy neobviňuj z nevery, seba. Za to, že zlyhal a odišiel za inou, podviedol ťa a klamal, môže len on a je to jeho problém. Aj keď sa hovorí, že za problémy vo vzťahu vždy môžu dvaja ľudia v tomto prípade, je to pochybenie partnera alebo partnerky. Nech sa deje čokoľvek, nech si povedala hocičo, nikdy nemá ten druhý právo podkopnúť kolená polovičke. Ak je váš vzťah neustále vzťahom, miesto v ňom máte len vy dvaja a nikto tretí. 

Nevere sa bohužiaľ predísť nedá, pretože nikto neprišiel na to, prečo sa to všeobecne stáva. Niekto podvedie priateľku kvôli stávke, iní kvôli hádke. Niekedy to býva choroba, lakomosť, nedostatočná láska alebo len vzrušenie z adrenalínu a hľadanie toho, čo doma nemôže dostať.

Toto je však 5+ bodov, ktoré v partnerskom vzťahu môžu pomôcť predísť nevere a nepríjemným záležitostiam. Avšak aj bez týchto rád, by si ťa partner mal vážiť a klamstvá a podvádzanie by sa vo vzťahu nemali vyskytovať. Inak je to jasný koniec.

1. Zostaň ženou a chlap chlapom

Nehovorím o tom, aby si teraz po dome chodila v opätkoch a večerných šatách. Ale starať sa o svoju pleť, postavu a psychické zdravie je rovnako v tvojom záujme ako v záujme tvojho partnera. Na začiatku vzťahu si vždy bola upravená, tak nezabúdaj, že aj po rokoch môžeš svojho partnera prekvapiť pekným spodným prádlom, stále umytými vlasmi a príjemným úsmevom. Aj napriek tomu, že ti ich vždy nebude chváliť, bude vidieť že sa staráš o svoj vzhľad a domácnosť, aby sa mal dobre. Potom ti to bude vracať aj on.

 

2. Vždy buď sama sebou

Vo vzťahu dvoch ľudí je dôležité byť sám sebou. Nehraj sa na to, že ti nevadí, že ide s kamarátmi von a po pár mesiacoch budeš najväčšia hysterka pod slnkom. Všetko je potrebné vyložiť na stôl hneď na začiatku, aby ste obaja vedeli s kým vlastne idete do vzťahu. Byť sama sebou ti tak pomôže, že časom sa nebudeš musieť trápiť, že ťa to zrazu nebaví, hrať sa na barbie aj keď ňou nie si. On tak potom nebude musieť hľadať inú, poza tvoj chrbát. 

3. Rozhovor a úprimnosť 

“Chcem vyskúšať v posteli toto, páčilo by sa ti to? Prosím mohol by si si oholiť bradu? Zlatko mohli by sme spolu začať cvičiť…” Vety, ktoré vo vzťahu nemajú byť tabu. Pravda a túžby, ktoré chceme povedať ale bojíme sa, sú kameňom úrazu, kedy dochádza k nevere. Partner ide radšej do pánskeho klubu, kde nemusí hovoriť po čom túži, žena si radšej nájde chudšieho, akoby mala odkomunikovať veľký “pupok” svojho partnera s ním. 

 

4. Vlastné koníčky 

Je veľmi dôležité mať spoločné hobby, ale rovnako dôležité je mať aj vlastné koníčky, pri ktorých sa odlúčite na pár hodín, dokonca aj pár dní. Oddýchnete si od seba a o to viac sa na seba budete tešiť. Tráviť spolu 24 hodín/7 dní v týždni nemusí byť pre zdravie vášho vzťahu a pohodu vôbec prínosné.

5. Dôvod na žiarlenie 

Muži aj ženy musia občas žiarliť. Ak tento dôkaz lásky vyprchá, môžeš si byť istá, že láska vo vašom vzťahu už nejestvuje. Nejde o chorobnú žiarlivosť, ale skôr o dôkaz lásky a partnerovu snahu chrániť si svoju lásku. Taktiež je to naopak. 

6. Zákazy a príkazy 

“Nemôžeš ísť tam, ani tam, nechoď na kávu s ním a ty s ňou.” Práve tieto príkazy a zákazy podkopávajú dôveru a lásku vo vzťahu. Na začiatku to nevadilo, zrazu je to pohroma a chlap, či žena má dovolené chodiť len do práce a domov. NIE!! Do plnohodnotného vzťahu takéto veci nepatria. Komunikácia a kompromisy a hlavne dôvera sú základom vzťahu, ktorý by mal vydržať. 

7. LÁSKA 

Ak je vo vzťahu láska, ktorá je z oboch strán dokazovaná, nie je žiaden priestor na neveru. Chlap, ktorí miluje nepodvedie svoju ženu ani keď je opití, či na pánskej jazde. Ak ty miluješ svojho partnera, vždy mu to dokazuj, dávaj najavo. Muži nevedia čítať medzi riadkami a preto je potrebné im všetko vravieť priamo. Hlavne to, ako si ho ceníš, obdivuješ, miluješ. Tým získavaš jeho pozornosť, náklonnosť aj lásku späť.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.