unsplash.com/heftiba

Rozchody sú ťažké a mnohokrát nás bolia ešte dlhé týždne po. Nevieš sa pohnúť ďalej, lebo všetko ti pripomína bývalého partnera a v dnešnej dobe, kedy sme väčšinou zavretí len doma, sú tie večeri osamote hrozné. Alebo si sám už poriadne dlho a chceš konečne nájsť tú pravú sebe spriaznenú dušu? Skús sa prihlásiť sem a nájdi šťastie. 

Život je nevyspytateľný a ako jeden deň môžeš fungovať v duchaplnom vzťahu, na druhý to už tak vôbec nemusí byť. Rozchody sú ťažké a rozbiehanie sa po preplakaných nociach ešte ťažšie. Prvé týždne či mesiace je to proste zlomené srdce, pochybnosti o rozchode, či nájdeš niekoho lepšieho a podobne. To však po mesiaci či dvoch skončí a ty začínaš nový život. Konečne začneš využívať sexy oblečenie, ktoré bolo skryté vzadu v skrini, rozbehneš svoj Instagram a začínaš si užívať život ako single ladies/single man.

Avšak pocit samoty a slobodného života bude úžasný len pár týždňov. Potom ti začne chýbať láska, túlenie sa pod dekou, príjemná vôňa milovaného partnera, spoločné večeri pri telke a SMS správy o tom kde si a čo robíš. Kde je však možné najlepšie spoznať nových ľudí? Za starých čias hocikde: na diskotéke, v reštaurácií, koncerte, na ulici, v obchode, ale bohužiaľ je karanténa a tak je jediná možnosť, ktorá ti ostáva je Zoznamka.

Veľa ľudí má voči zoznamkám predsudky. Áno, nachádza sa tam veľa čudných jedincov, veľakrát osoby, ktoré nemajú záujem o vážny vzťah, avšak je tam aj veľa nových tvárí, milých a zaujímavých ľudí. Je to ako hra, kde si vyberáš niekoho, kto ťa zaujme. Kartičky tvárí, ktoré prehadzuješ na kôpku páči – nepáči a skúšaš šťastie.

Tu sú moje tri rady a postrehy ohľadom zoznamky:

Zoznamka nemusí byť len o vzťahoch

Na zoznamke môžeš nájsť aj najlepšieho priateľa, kamaráta na porozprávanie sa či dokonca budúceho krstného otca tvojich detí. Písanie si s neznámym človekom nakoniec môže prerásť do krásneho priateľstva, kde budete obaja radi, že máte niekoho, komu môžete povedať svoje problémy, radosti aj strasti a on ti povie svoj objektívny a nezainteresovaný názor.

V dobe kedy sa s ľuďmi nemôžeme spoznávať osobne v baroch, či na ulici, je to výhodné a pohodlné a nadväzovanie nových priateľstiev je vždy dobrý nápad.

Dôveruj, ale preveruj

Pochybnosti ohľadom zoznamiek sú na pravom mieste. Podozriví ľudia, chlípni chlapi, ktorí sa snažia skrývať za identitu niekoho iného, či klamári, áno aj takýto ľudia sa nachádzajú na tej takzvanej zoznamovacej sociálnej sieti. Je však veľmi ľahké odhaliť pravú tvár týchto osôb.

Fotky, videá nemusia byť vždy pravé, no niektoré zoznamky už majú aj overovanie identity, kedy sa daná osoba musí odfotiť a program overí, či sa fotka na profile zhoduje s fotkou, ktorú odfotil. Alebo jednoduché preverenie je aj vypýtanie si Instagramu alebo Facebooku. Je to veľmi dôležité, aby si hneď neverila fotkám, ktoré sa nachádzajú na tejto zoznamke.

Láska až za hrob

Poznám a určite aj ty poznáš niekoho, kto spoznal svoju polovičku cez zoznamku. Ak nie, nevadí, možno to budeš práve ty. Nájsť spriaznenú dušu cez internet v dnešnej dobe nie je novinka. Písaním si vytvoríš puto a pri stretnutí z oči voči sa ti bude zdať, že danú osobu poznáš celý život.

Je tak možné získať si osobu z iného konca Slovenska, ba dokonca aj zo susednej dediny. Ako sa hovorí, láska hory prenáša a tak sa môže stať, že sa ti konečne podarí nájsť niekoho, po kom si celý život tajne snívala. Neboj sa toho.

Za skúšku nič nedáš. Je to ako obyčajná sociálna sieť, kde sa s ľuďmi spoznávaš, avšak máš uvedené len tie informácie, ktoré chceš, aby o tebe druhí vedeli. Je to zábava a možno stretneš toho pravého.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating