unsplash/Vinicius Amano

Sú arogantní, nestabilní a predsa máme veľkú slabosť sa do nich zamilovať. A túto chybu robíme dookola a dookola. Čo stojí za tým, že si radšej vyberieme niekoho neskrotného, ako by sme si vychutnali pokojný život vedľa dobrého muža? Nuž, zrejme chceme dosiahnuť nedosiahnuteľné, alebo je za tým niečo oveľa oveľa oveľa hlbšie? Poďme pekne po poriadku!

Žena sa nenarodila preto, aby lovila, dobrým lovcom je bez akýchkoľvek pochýb opačné pohlavie, ktorým je vždy očarená. Paradoxne sa pri „nebezpečnom“ mužovi cíti bezpečne, avšak tu ide najmä o fakt, že žena chce skrotiť niečo, čo sa skrotiť nedá, alebo len veľmi ťažko. Lebo byť po boku zlého chlapa znamená u väčšiny žien niečo ako výzva. Možnosť, že takéhoto muža „prerobí“ na milujúceho a podporujúceho partnera plného nehy, je veľakrát motivácia, prečo sa s takýmto výkvetom stále stretáva.

Okrem typických charakteristických povahových čŕt majú „neposlušní“ chlapi aj podobné fyzické znaky. Tetovania, na prvý pohľad milý kukuč, upravené vlasy a ten úsmev, och môj bože… Tieto črty máme na mužoch rady, aj keď sú to zvyčajne črty záletníkov, či mužov nestálych vo vzťahu. Dobre vieme, že nie sme jediné, ktorým patria. Otázka teda znie, prečo ideme teda plnou čiarou vpred tam, kde nás čakajú len nervy a slzy a vlastne, kde láska ani nie je?

Všetko zlé, čo sa nám v detstve alebo v dospievaní stalo, má následky aj v našej dospelosti. Ľudská psychika je mocná pani. A tak sa to snažíme kompenzovať tým, že si nájdete muža, ktorý nám dá pocítiť, kto je vlastne pánom celej situácie.

Vôbec nám nepríde neprirodzené, že niekto má nad nami moc, lebo máme neustále potrebu mu dokazovať, že za niečo stojíme. Nie je to správne, ale sme ochotné urobiť aj nemožné, len aby sme takýto vzťah zachránili za každú cenu.

Zlí chlapi majú sebavedomia na rozdávanie, a presne preto sme pre nich dobré miesto na ich sebarealizáciu. Je jedno, či máme IQ nad 110, tomuto typu muža jednoducho podľahneme. Dovolíme, aby rozum išiel bokom. Stojí nám to za to? V konečnom dôsledku ani nie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating