Photo by Yoann Boyer on Unsplash

Nedávno sa mi priateľka, ktorá práve skončila vysokú školu zdôverila, že ani v tomto veku netuší, kam jej život smeruje a čo by ju spravilo skutočne šťastnou. Všetci okolo si veria, majú svoje ciele, sny a vedia, kým sú. A to je niečo, čo si zároveň aj tí „všetci“ myslia tiež. Hľadáme sa totiž celý život. 

Pretože život nie je ako predpísaný scenár. Narodíš sa, nájdeš si záľuby, vyštuduješ to, čo ťa baví a potom sa tým budeš živiť. Nuž, človek mieni, Pán Boh mení. Každý z nás vo svojom vnútri občas o sebe pochybuje. Premýšľa a hľadá to, čo zaplní nie len jeho peňaženku, ale hlavne jeho srdce. Robíme rozhodnutia, ktoré sa až časom ukážu ako nesprávne. Milión chýb, prešľapov, no každý náš pád je škola života. Berieme si ponaučenie a ideme ďalej.

Nemysli si, že všetci okolo vedia, čo robia. Žijú rovnaký život ako ty. Nikdy nie je neskoro začať prehodnocovať svoj život. Nikdy nie je neskoro začať odznova. Nikdy nie je neskoro dať šancu niečomu novému.

Nevieš, čo študovať? Netušíš, v akej práci by si sa našla? Nemáš ani poňatia, kam tvoj život smeruje? To je úplne v poriadku! Je normálne, že sa stále hľadáme. S pribudajúcimi rokmi nám pribúda aj viac rozumu a skúsenosti. Otvárajú sa nám oči. A hlavne, život nám pod nohy hádže nie len rôzne prekážky, ale i možnosti.

Preto sa nemusíš cítiť zle. Nemusí ťa trápiť, že nemáš svoj životný plán. Pretože ten nemá nik. Jednoducho žijeme a pláveme dňami, ktoré prichádzajú. V tomto prípade je cieľom práve táto naša cesta. Na nej spoznáš samú seba. Zistíš, čo miluješ, čo nenávidíš. Prídeš na to, kto v skutočnosti si. A to, že máš teraz pochyby je správne. Bolo by zvláštne, ak by si sa nikdy nad svojou podstatou bytia nezamyslela, že?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife