Photo by Wesley Tingey on Unplash.com

Nemusíš byť pripravená na vzťah, ak to tak necítiš. Nemusíš byť za týždeň s niekým vo vzťahu len preto, pretože si teraz sama. Nemusíš sa dávať nasilu do vzťahu s niekým, koho ani nemiluješ, len preto, pretože ťa do toho nútia druhí ľudia. Nemusíš byť pripravená na vzťah, ak je tvoja priorita niečo iné. Nemusíš byť pripravená na vzťah, ak chceš najprv spoznať svoje vlastné ja a svoju hodnotu. Nemusíš nič, ak nechceš.

zdroj: Photo by Wesley Tingey on Unplash.com

Možno chceš cestovať. Možno si študentka a chceš študovať, pretože ťa to baví. Možno chceš napredovať v tvojej kariére a tak si ochotná sa vždy odsťahovať, keď to bude nutné. Možno si dobrodružná povaha a zatiaľ si nevieš predstaviť mať niekoho po svojom boku nastálo.

Možno ťa viac baví byť sama so sebou a spoznávať svoje vlastné hranice a prekonávať sa. Možno sa staráš o svoju rodinu, ktorá to potrebuje a tak nemôžeš len tak s niekým odísť. Možno túžiš po tom, aby si objavila celý svet, ale zároveň aby si bola na mieste, odkiaľ budeš cítiť domov. Možno si všetko z toho a zároveň nič. Možno si predstavuješ svoj život úplne inak, ako zvyšok tvojich známych a rodiny.

Chcem ti len povedať, že je to v poriadku. Nemusíš sa kvôli tomu cítiť zle alebo menejcenne. Keď nie si pripravená na vzťah, upokoj sa. Rob všetky veci, ktoré chceš a postupne príde čas, že pripravená budeš. Zistíš to, pretože to tak budeš cítiť.

No nehovor osobe, ktorá ťa ľúbi (a ty ju nie), že nie si pripravená na vzťah, len preto, pretože nechceš zraniť jej city a priamo ju odmietnuť. Ak vieš, že na vzťah si pripravená, len nie s danou osobou, povedz jej to tak. Nevymýšľaj si nič iné. Buď úprimná a nehraj sa na niečo, čo by mohlo mať negatívny účinok. Buď sama sebou a nikdy pred nikým neskrývaj svoje pocity.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating