To, aká si, o tebe nepovie tvoj vzťah, ale väčšinou tvoj rozchod. Sklamanie, zlomené srdce a bolesť sú najlepší učitelia dobrého charakteru. Je to najčastejší spôsob ako si preveríme, či nám na niekom skutočne záleží alebo nie.

Slzy, plač a spomienky. Tie pocity, kedy vieš, že si zlyhala, že to bola chyba oboch, že sa to už nikdy nevráti a nikdy ho neuvidíš – to sú presne tie chvíle, ktoré nechceš zažívať stále. Presnejšie by som povedala, nechceš ich zažívať už vôbec.

zdroj: Photo by Marcko Duarte on Unsplash.com

Tieto pocity ťa ale budú prenasledovať stále. Či niekde zacítiš jeho vôňu, či niekde uvidíš podobné tričko ako nosil on alebo či niekde uvidíš osobu, ktorá ti ho bude pripomínať.

Urobila by si všetko pre to, aby zmizli. Aby zmizli tie city, ktoré cítiš. No v tom momente si uvedomíš, čo je skutočne dôležité.

Že nie sú dôležité materiálne veci, ale veci, ktoré nemôžeš chytiť. Že nie je dôležité, kto sa s tebou háda, ale kto je pri tebe v ťažkých chvíľach a vie ťa podporiť. Že nie je dôležité aké značkové oblečenie nosíme, ale čo nosíme v srdci.

Život ti nikdy priamo nepovie „toto je dôležité“ a „toto nie je dôležité“. Nikdy ti nič nepovie zadarmo, všetko sa musíš naučiť. Preto tieto momenty sú práve tie, ktoré sú dôležité. Vďaka nim žijeme a máme istotu, že sme tu. Že dokážeme cítiť a nie sme len niekto, kto prežíva.

Možno berieš rozchod ako tragédiu. Ako niečo, čo sa nikdy nemalo stať a chce sa ti len plakať. Bolesť, ktorú zažívaš môžeš znížiť. Môžeš robiť niečo, čo ti pomôže zabudnúť na zlé dni a na to, že si stratená. To sme občas všetci. No ber to tak, že vďaka týmto ťažkým chvíľam si pochopila to, za čo máš byť v živote šťastná.

Verím, že nabudúce si vyberieš lepšie. A rozumnejšie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.