Návyky sú dôležité a nemali by sme ich podceňovať. Či už chceš dosiahnuť úspech v kariére alebo skrátka byť šťastná a vyrovnaná, je dôležité mať isté návyky, ktoré ti k tomu môžu dopomôcť. Tu je pár z nich, ktoré by si mala rozhodne poctivo praktizovať.

Spánok

My, mladí, by sme mali spať aspoň 6 hodín, ideálne je 7 až 8. Spánok je veľmi dôležitý a netreba ho podceniť. Je v poriadku, ak ponocuješ, no ak máš na druhý deň vstávať skoro ráno, nepracuj príliš dlho a dopraj svojmu telu a hlave dobrý spánok. Odvďačí sa ti aj tvoj výzor, ver mi.

Daj seba na prvé miesto

Nemyslím tým, že sa staneš monštrom, ktoré si nebude vážiť druhých ľudí a bude myslieť len na seba. Hovorím o sebaláske, ktorá je potrebná, aby si dokázala normálne fungovať v živote aj vo vzťahoch. Nauč sa hovoriť „nie“ a nedovoľ, aby druhí s tebou manipulovali.

Jedlo

Povieš si, že jedlo nie je dôležité a ty vlastne držíš diétu. Jedlo je však pre náš každodenný režim veľmi dôležité a nenadarmo sa hovorí, že ráno robí deň aj vrámci raňajok. Dopraj si cez deň dostatok vitamínov, taktiež teplého jedla a sladkosti. Je dôležité, aby si sa cítila dobre vo vlastnom tele a mala dostatok energie.

zdroj: pexels.com

Pohyb

Nájdi si šport alebo aktivitu, ktorá ťa nevyčerpá, ale dodá ti energiu. Či už chceš hrať tenis alebo chodiť na jógu alebo pilates, nájdeš si tam zároveň aj skvelých nových priateľov a spravíš niečo aj pre svojho „zdravého ducha“.

Buď sama so sebou

Ale taká normálna. Taká, ktorú potrebujeme každý. Je úplne v poriadku, ak chceš deň len pre seba a chceš si pozrieť film alebo len tak si čítať knihu. Dopraj si to.

Cestuj

Zaži niečo nové. Nemusíš vycestovať na niekoľko mesiacov, stačí na víkend niekde do okolitých štátov. Je nutné spoznávať nových ľudí, zvyky a kultúry. Pochopíš nové veci, budeš kreatívnejšia a získaš aj cenné skúsenosti.

zdroj: pexels.com

Obklopuj sa dobrými ľuďmi

S ľuďmi treba hovoriť o ich snoch, o ich víziách a nie o druhých. Obklopuj sa ľuďmi, s ktorými sa cítiš príjemne a ktorým môžeš povedať, že sú naozaj skutoční priatelia. Ver mi, že obklopovať sa dobrými ľuďmi je dôležitejšie pre nás, než si myslíš.

Neustále sa vzdelávaj

Či už dávaš prednosť dokumentov, knihám, audioknihám alebo učebniciam, neprestávaj sa vzdelávať. Je jedno, čo ťa zaujíma, ak chceš študovať históriu, študuj. Ak ťa zaujímajú podmorské živočíchy, je čas si pustiť dokumenty a učiť sa!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.