Photo by Edward Cisneros on Unsplash

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vidíme ju vo filmoch, tajne po nej túžime. Chceme sa stať tou jedinou filmovou výnimkou, ktorá to zažije. Tvrdíme, že neexistuje, a napriek tomu tajne dúfame, že áno. Čo ak láska na prvý pohľad naozaj existuje? Ako inak by sa mohla stať predlohou toľkých filmov? Čo ak sa pritrafí do cesty práve tebe? Uveríš jej?

Je taká zraniteľná

Ako maličká iskierka, ktorá vzplanula z dvoch duší úplnou náhodou. Príde tak nečakane, že si jej príchod možno spočiatku ani nevšimneš. Lenže, keď už raz prišla, len tak nezmizne. Bude ťa priťahovať neuveriteľnou silou, kým si neuvedomíš jej prítomnosť.

A keď už sa rozhodne prísť, je krásna. Návyková. Nezabudnuteľná. Všimnú si ju aj ľudia v tvojom okolí, pretože vďaka nej začneš žiariť. Aj keby netrvala večne, malý okamih jej trvania sa ti navždy vryje do srdca. Aj keď je krehká a úplne nepredvídateľná, je kúzelná. Pretože láska je to najväčšie kúzlo, aké sme na tomto svete dostali. Také, ktoré prenáša hory a roztápa kamenné srdcia.

Čo ak je jednostranná?

Môže sa stať, že sa s nami naše pocity takto kruto zahrávajú? Že sa vznášame na obrom cukrovom vankúšiku a s druhou stranou to ani nepohne? Môže byť niečo, čo tak silno pociťujeme nereálne? V živote nie je vždy všetko ružové a rozprávkové. A pravda je, že nie vždy sme si súdení, aj keď to tak možno cítime.

Vždy je tu šanca, že je to obojstranné. A ak nie je, možno sa popálime. Ale aký by to malo zmysel žiť vo svete, ktorý by nemal chyby? Vo svete, kde by sa nám nemohlo stať nič zlé. Dokázali by sme vôbec oceniť to dobré a krásne? To výnimočné a čarovné? Aj keď nás to zlé zabolí, ono to prejde. Na hanbu sa zabudne. Ale na lásku sa spomína.

Čo to vlastne láska na prvý pohľad znamená?

Vojdeš do miestnosti. Stačí jediný pohľad do očí. Jediný úsmev. Jedno slovo. A ty vieš, že si v tom až po uši. Nevieš kde. Nevieš kedy. Nevieš ako. Skrátka sa to stane a ty na to nikdy nezabudneš. Nedokážeš vysvetliť prečo. Opísať tu jedinú vec, ktorá ti takto počarila, pretože to prichádza komplexne a v plnej verzii.

Skrátka je to magické, ak si ochotná tomu uveriť. Pretože tomu, kto na zázraky neverí, sa nedejú. Skúsme v našom živote hľadať to pekné a pozitívne. To dobré a kúzelné. Aby sa aj náš život mohol premeniť na rozprávku. Samozrejme, že prežijeme chvíle, keď sa náš život premení na jednu veľkú katastrofu. Keď sa nám bude zdať všetko zlé. Neprehliadnime v takýchto okamihoch to krásne, čo na nás čaká.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating