Druhá šanca je tu na to, aby sa dávala. Každý človek si vo svojom živote zaslúži odpustenie a možnosť nápravy. Tak by to malo byť aj vo vzťahoch. Keď sa niečo pokazí, netreba všetko zahadzovať, ale ak to stojí za to, bojovať za záchranu lásky. Ak jeden spraví chybu, ktorú ľutuje, bolo by férové dovoliť mu dokázať, že mu na partnerovi stále záleží. Lenže, všetko má svoje hranice.

Niektoré „prešľapy“ sa odpúšťajú ľahšie, cez iné sa však preniesť nedá vôbec. Sú totiž natoľko závažné, až sú náznakom toho, že medzi vami zrejme nie je tak veľká láska a dôvera, ktorá by vás mohla zachrániť. Toto sú totiž chyby, ktoré môžeš vo vzťahu urobiť iba raz. Druhýkrát to bude znamenať váš koniec.

Iba jeden „úlet“

Pri nevere existujú iba 2 druhy ľudí – tí, čo ju za žiadnu cenu neodpustia a vlak cez nich neprejde, alebo tí, ktorí sú ju schopní akceptovať snáď donekonečna. Tak či onak, podvádzanie je naozaj dôvodom na to, aby sa celý vzťah spochybnil. Buďme však féroví k obom stranám.

Občas sa okolnosti totiž tak spoja, že naozaj môže ísť iba o „jednorázovku“, ktorú však bude človek ľutovať až do konca svojho života. Keď je však schopný dokázať, že sa to viac nestane, záleží len na druhej strane, či je ochotná na obnovení dôvery pracovať tiež. V každom prípade, toto by sa malo akceptovať naozaj iba raz, pretože druhýkrát na to už výhovorky stačiť nebudú.

Porovnávanie s bývalými

Toto je vec, ktorá sa na prvý pohľad nemusí zdať ako nejaká chyba, no ono to tak naozaj je. Či už si to ty alebo tvoja polovička, čo neustále vyťahuje argumenty typu „môj bývalý to robil inak“ či „moja ex bola v tomto lepšia“, znamená to jediné. Svojho aktuálneho partnera si nevážite a neberiete ohľad na to, že už ste v iných vzťahoch.

Porovnaj ma s tvojou ex raz, OK. Porovnaj ma s ňou druhýkrát a môžeš sa k nej vrátiť.

Fyzické ublíženie

Akákoľvek manipulácia alebo ubližovanie bez ohľadu na to, či je psychické alebo fyzické, je neprípustné. Ale čo ak k tomu došlo iba raz? Čo ak bola situácia tak vypätá, že aj ten najväčší „kľuďas“ ťa chytil za ruku o čosi silnejšie? Naozaj veríš tomu, že by to urobil znova? Toto je dilema, ktorá trápi mnoho žien. I keď sa to ťažko pripúšťa, mnohé už niečo podobné zažili.

Jedna facka je dôvodom na rozchod, a zároveň aj argumentom pre ženy, ktoré mu chcú dať šancu. Avšak, ak sa odpustí aj druhá, bude to cesta ku katastrofe, ktorú si privodíš kvôli svojej naivite.

Klamstvo ohrozujúce oboch

Že mal 3 pivá namiesto dvoch, o ktorých ti povedal, to nie je klamstvo, ktoré ohrozuje váš vzťah. Ale ak robí veci, ktorými vás oboch dostáva do zložitej situácie a ešte ti to aj tají, je to dôvod na to, aby si mu rázne vysvetlila, že viac ako jednu novú šancu od teba nedostane.

Klamári sú totiž nepoučiteľní, ak sa im dookola odpúšťa. V tomto prípade sú to oni, čo potrebujú poriadne prefackať realitou, ktorá im dokáže, že s tým musia prestať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.