pexels.com

V čase, kedy sa väčšina ľudí bojí k niekomu priviazať sme rady, ak môžeme verejne prehlásiť, že máme vzťah. Táto doba prináša slobodu. Môžeme cestovať kam chceme, študovať, čo chceme a pracovať tam, kde nás to baví. Rovnako tak berieme aj vzťahy. Vyberáme si partnerov slobodne a veľmi dobre vieme, že nahradiť ich, nie je veľký problém.

S týmto podvedomím nastavením sa nečudujem, že dnešné vzťahy sú povrchné a krehké. Veci radšej vyhadzujeme, akoby sme ich mali opraviť a rovnaký princíp prenášame aj do partnerstva. Kľúč k takmer dokonalému vzťahu pritom vôbec nie je taký vzdialený. Tkvie v tom, že si musíš vybrať partnera, pri ktorom si si vedomá toho, že sa za neho oplatí bojovať. Musíš vedieť, že ten tvoj chlap je to najlepšie, čo pri sebe môžeš mať. Musíš vedieť, prečo ho miluješ, a tak nedovolíš drobným nezhodám, zlej nálade ani iným neprajníkom, aby pokazili niečo, čo ste spoločne vybudovali.

No hľadať dokonalosť vo vzťahu je zbytočné. Neexistuje. Veci sa v živote menia a vyvíjajú, rovnako tak aj vy dvaja. Základ je nájsť akýsi zlatý stred, neočakávať od toho druhého nemožné, a dávať to, čo chceš dostať. Vážiť a rešpektovať sa navzájom a byť spokojný s tým, čo máš.

Zdravý vzťah nie je o tom, že v ňom nie sú žiadne hádky. Nemusí vyzerať ako z rozprávky či instagramu. Nemusí ťa neustále prekvapovať a vzrušovať. Občas je dobré vedieť sa spolu nudiť. Prežívať bežné dni bok po boku, a riešiť pri tom svoje životy s vedomím, že máš pri sebe niekoho, s kým to celé môžeš zdielať. „Dokonalý vzťah“ je ten, v ktorom vieš, že sa nemusíš báť o to, že ťa pri prvom probléme nechá. „Dokonalý vzťah“ je taký, v ktorom si navzájom dôverujete a viete sa od srdca porozprávať, viete sa navzájom podporiť. Šťastie je mať vzťah, kde sa spolu smejete, bláznite a vôbec sa pred sebou nemusíte hanbiť. Je o každodenných maličkostiach, ktoré ťa robia šťastnou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating