Nevera sa stáva akosi súčasť našich životov. Najprv vášnivé vzplanutie dvoch duší, ktoré sa nevedia nabažiť vzájomnou prítomnosťou, ktoré sa nevedia dočkať, kedy opäť budú spolu, kedy budú môcť sa vzájomne dotýkať, … A ani vlastne nevieme ako sa to stalo, čo to spôsobilo, ale všetko je zrazu iné.

Chladné dotyky, prázdne slová a pravdupovediac, v našich srdciach ostala len prázdnota. Všeobecná realita, ktorá sa deje vôkol nás.

Niekedy má v týchto situáciách prsty aj nevera. Moment, kedy naša milovaná polovička, o ktorej sme si teda mysleli, že je to naša spriaznená duša, podľahne pokušeniu a celé to vzrušenie zdieľa s inou osobou. Možno je to len pre neho chvíľková záležitosť, ale predsa, urobil to. Podviedol.

Čo teraz? Hodiť to všetko za hlavu a tváriť sa, že sa nič nedeje? Alebo mu to všetko vykričať a odísť? Alebo len zmiznúť ako vánok a viac sa nepripomínať v jeho živote? Ktovie, čo je správne.

Ani jeden vedec, ani jedna teória nevie na túto otázku odpovedať stopercentne. Ono to vlastne ide, prečo to urobil a čo s tým chce robiť on. Hovorí sa, že keď niekto raz podvedie, urobí to aj ďalšíkrát. Takže áno, je to isté riziko nedôvery. Sto ľudí, sto chutí a každý človek môže mať na to iný názor. Ale určite je dobré si uvedomiť, že nevera je prvý signál, že medzi vami to nie to pravé. Lebo keby áno, aj keď vyhasla iskra, obaja b ste sa snažili ju nájsť.

Chvíľkové vzrušenie nie je riešenie. Určite je taktiež dobré prehodnotiť život a opýtať sa, akým smerom sa vydať tentokrát. I keď je to bolestivé obdobie, o to väčšiu motiváciu má človek začať hľadať svoju skutočnú životnú cestu. Možno nevera nie je najľahšia skúsenosť, ale môže byť to niečo, čo ťa má posunúť vpred a ukázať, že doterajší spôsob fungovania nie je správny a má to byť niečo, čo ti má otvoriť dokorán oči.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.