Potajme veríš, že raz budeš niekde, s niekým, v nejakej životnej situácii alebo len sám so sebou ale spokojný. No občas aj napriek tomu dúfaš, že to nebude tak skoro. Máš na to svoje dôvody, ktoré sú oprávnené a pre mňa určite pochopiteľné.

Chceš tomu dať čas, pretože ešte nechceš opustiť všetko to, čo ti je blízke. Odísť a navždy to ponechať za sebou. Nechceš sa upnúť na jednu osobu len pre pocit, že by to mohla byť tá pravá láska, pretože ešte máš príliš mnoho času spoznať niekoho lepšieho. Možno len spoznať milovanú osobu bližšie, ale stále máš čas sa navždy zaviazať. A taktiež ešte netúžiš byť len sám so sebou síce na nejakej lepšej úrovni, s úspechmi a vo vyššom leveli života, lebo ešte si neprešiel toľkými podrazmi, aby si sa tam udržal a ani preto, že máš stále chuť si trochu užiť svoj vlastný a jediný život, kým sa dá.


A ešte stále nie si pripravený dostať sa do štádia života, kedy budeš vedieť, že toto je ten dôvod, prečo si tu bol a toto je ten cieľ, ktorý si potreboval dosiahnuť. Jednoducho nechceš byť v časti života, keď si budeš môcť v pokoji povedať, ako si to dokázal a už viac snahy vynaložiť nemusíš, pretože si v dokonalom súlade seba. Fyzického, psychického teba a taktiež tvojho života. Ešte zatiaľ nechceš mať úplný pokoj a už viac nemať ciele. Stále potrebuješ robiť niečo preto, čo máš dokázať vo svojom živote.

Zatiaľ si prosto spokojný so svojím neustáleným, prelietavým a neusedeným životom, ktorý je obdarený bláznivými úletmi. Takto ti to vyhovuje a istý čas aj bude. Dnešok je tá prítomnosť, v ktorej žiješ a máš to rád. Zajtrajšok už vôbec nemusí byť taký istý. Preto si tak užívaš aktuálne dianie a ja robím to isté. Mám pocit, že robíme správne, čo na to hovoríš? 

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.