Žena vo vani si holí tmavé chĺpky

Prechádzka večerným mestom, dovolenka pri mori, víkend na kúpalisku, ale aj čas v práci. Nikdy neukazuješ verejnosti svoju kožu viac, ako počas leta. A to doslova. Odhaľujeme ruky, nohy a pri vode naozaj takmer všetko. A ako ženy nás trápi to, ako pri tom vyzeráme. Určité nedokonalosti nezmeníme, ale sú veci, ktorých sa vieme zbaviť. Nimi sú aj tmavé chĺpky.

Niektoré z nás majú šťastie a narodili sa v blond verzii. A teda ani v lete nemajú problém, keďže ich svetlé a jemné chĺpky na tele ani nevidno. Horšie to majú tmavé typy žien. Samozrejme, sloboda je dnes v každom smere, takže, ak ti to nevadí, pokojne choď von tak, ako ťa Boh stvoril. No predpokladáme, že väčšina chce dať ochlpeniu zbohom.

Tmavé chĺpky ti vedia narobiť poriadne nervy a ubrať na sebavedomí, keď máš pocit, že ich je zase vidno. Máš hneď niekoľko možností, ako s nimi zatočiť.

Ak holiť, tak správne

Pozor, nie je holenie ako holenie. Keď si nohy prebehneš len tak žiletkou, môžeš si pokožku podráždiť a výsledok bude horší, než predtým. Pred každým holením by si si mala kožu vypílingovať, aby si za zbavila starých buniek, prekrvila ju a predišla zarastaniu. Ideálne je robiť to vždy večer, nie 5 minút predtým, ako ráno vyrazíš von.

Beauty rutina na jar
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Nepoužívaj starú žiletku (rozumej, jednorazová nie je naozaj vhodná na trojmesačné holenie) a poriadne sa natri hydratačným krémom. Vďaka správnemu postupu ti chĺpky nebudú rásť tak rýchlo.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty