Pexels/Adam Kontor

Teplé lúče na tvojom tele, slaný morský vzduch, vychladený drink na terase a motýliky v bruchu z pocitu, že si ochotná namotať sa na toho muža, čo na teba celý večer pozerá. A možno je to tvoj nový objav, ktorý si s tebou už dlhšie vypisuje či pracovník hotela, kde si práve dorazila.

Ako je možné, že láska má v lete silnejšiu moc? Môžu slnečné lúče za to, že nám horí hlava a sme ochotné užiť si nezáväzné vzťahy, ktoré pominú hneď, ako padne na jeseň zo stromu prvý lístok? Možno je to vzduchom a pocitom, že leto je tu na to, aby sme si ho užili najviac, ako sa len dá.

Mysľou sa vraciame do čias, kedy sme boli mladší. Vtedy tieto mesiace znamenali iba oddych a zábavu. Nič nás netrápilo, všade bola pohoda, smiech, a dotyky prvých lások. Je to, ako keby sme znova chceli cítiť tú voľnosť a vzrušenie. Aspoň na chvíľu.

V lete sme nabití pozitívnou energiou a práve aj tá zrejme môže za to, že dávame šancu veciam, ktoré by ju inokedy nedostali. Veríme v romantiku ako z filmu, a aj keď niekedy vieme, že pôjde iba o jednorazovú záležitosť, ideme do toho. Nezáväzne, pretože, čo sa stane v lete, ostane len v milých spomienkach.

Ak nie si zadaná, nie je dôvod na to, aby si si svoj letný flirt vyčítala. Je hádam niečo zlé na tom, že si chceš užiť každú chvíľu naplno? Že ťa tie drinky posmelili natoľko, že si strávila noc na pláži? Nebudeš kvôli tomu plakať, vlastne, hneď, ako sa leto skončí, zabudneš na všetko a tvoja hlava sa vráti do reality bežných dní.

Občas si spomenieš na tie teplé bezstarostné dni, no iba s úsmevom na tvári. A keď znova príde leto, budeš plná očakávania, ako sa s tebou láska a vášeň znova zahrajú.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating