Ako sama tvrdí, nikdy sa nebudeme cítiť neustále krásne, ale taktiež dodáva, že fyzický vzhľad nie je všetko a nie je dobré na to klásť veľký dôraz. Lenka je youtuberka, ktorú asi nemusíme predstavovať. Miluje srandu, zariaďovanie interiérov a jej videá nie sú len inšpiratívne, ale aj veľmi vtipné. Okrem toho nám aj prezradila, či si vie predstaviť, že by sa úplne vzdala youtubu a venovala sa niečom inému.

Ahoj Lenka. Si úspešná youtuberka, ktorú sleduje viac ako 83 tisíc odberateľov. Si veľmi sympatická, tvoje vystupovanie je príjemné a si tak milo „šalená“. Čo však o tebe nevieme? Ako by si sa definovala? 

Ahoj. Ďakujem za milé slová. Ľudia nevedia o mne mnoho vecí, nakoľko na internete zdieľam len málo zo svojho súkromia. 95 % času som veselá kopa, ktorá je naozaj šťastná, no viem sa aj ofučať a občas si aj pohundrem. Snažím sa žiť bez stresu, obklopujem sa len veselými ľuďmi a robím, čo chcem. Stačí vedieť povedať nie. 🙂

Hands up 💁 . 📸 @zdenkopasty

A post shared by L E N K A 💜 (@l3nik) on

Čo najviac miluješ na práci youtubera a čo najviac neznášaš?

Význam slov „milujem“ a „neznášam“ sú pre mňa veľmi silné, tak použijem radšej „mám“ a „nemám“ rada. Na práci youtubera mám rada, že to neberiem ako prácu, ale ako super voľnočasovú aktivitu, ako moje hobby a niečo, čo mi robí radosť. Najmenej mám rada administratívne pozadie, emaily a tú „kancelársku“ robotu okolo toho, ale beriem to ako súčasť, takže sa nesťažujem.

Spoznávajú ťa fanúšikovia alebo respektíve tvoji followeri na ulici?

Áno, jasné. Jedna skupina ma spozná, zastaví, pokecáme, odfotíme sa. Druhá mi len večer pošle správu, kde ma videli a že sa hanbili prísť. Je to ale vždy veľmi milé.

Je youtube tvojou neodmysliteľnou súčasťou života, alebo si vieš predstaviť, že by si sa ho úplne vzdala? 

Je to mojou súčasťou, ale nemala by som problém sa ho vzdať.

🚞 Great things take time

A post shared by L E N K A 💜 (@l3nik) on

Patríš do generácie Instagramu a iných sociálnych médií a častokrát je to len o tom, kto má lepšiu fotku a viac followerov. Ty máš followerov dosť, fotky profesiólne, no nemyslíš si, že je občas tlak na tvoju osobu a na to, že musíš byť neustále dokonalá? Predsa len, toľko followerov je už istá zodpovednosť.

Presne to som začala posledné dni riešiť, či nie je smutné, že mám toľko followerov a fotky také nijaké. Že či by som nemala trochu viac energie venovať krajším fotografiám. Momentálne som chcela experimentovať s fotkami, dať môjmu instagramu trochu grády, ale nie kvôli tlaku okolia, ale preto, že sa tomu chcem venovať ja. Nemyslím si, že ja som z tých osôb, čo prezentuje dokonalosť. Ja nepoužívam ani filtre pri úprave fotiek. Trochu kontrast, tiene a koniec.

Tvoja tvorba obsahuje často videá o kráse. Ako sa ty staráš o seba? A aký je tvoj najcennejší beauty trik, ktorý používaš?

Celá moja tvorba vznikla na podnet dievčat, ktoré zaujímalo, ako sa líčim, čo používam a aké produkty mám rada. Potom sa ma začali pýtať, čo si myslím o tých produktoch a tak som to začala robiť svojim spôsobom, avšak určite sa nemôžem porovnávať s profesionálnymi vizážistkami. Ja sa o pleť starám asi ako každá bežná žena, krémujem, odličujem, občas si dám masku, vytrhám obočie a každé ráno mám tú istú líčiacu rutinu. Nemám žiadny beauty trik, makeupom chcem len jemne zvýrazniť svoju pleť. Málokedy experimentujem.

Ktoré zahraničné youtuberky sleduješ ty? Ktoré ťa inšpirujú?

Laura Lee, Jeffree Star, Brad Mondo, Manny Mua, Patricia Bright, PatrickStarrr, Simply Nailogical – Sú sami sebou, ich videá mi vždy zlepšia náladu.

K dnešným mojim 28. narodeninám si želám, aby boli všetci zdraví, šťastní a aby sa nám splnili všetky naše želania, či už tie veľké, alebo malé. Ďakujem mojej rodine, kamarátom a celkovo životu, že je ku mne taký dobrý 😊 28 rokov je 18 rokov s 10 ročnými skúsenosťami a tak sa aj cítim 😋 Som vďačná za všetko čo mám a nič neberiem ako samozrejmosť. Ani zdravie, ani moju prácu, ani mojich rodičov a brata, ani kamarátov, ani to, že sa každý deň budím do nového dňa. Vás tu na IG taktiež neberiem ako samozrejmosť, netuším, prečo ma toľko ľudí followuje, ale ďakujem za to a vážim si to. Snáď aj ja Vám niečo dávam 😇 Teším sa na všetko ďalšie, čo si pre mňa život pripravil 😋 🎉🎈 📸 @zdenkopasty 👚 @poshmecz 👠 @topankovo 🎈 @airboom_ke 😘 @l3nik

A post shared by L E N K A 💜 (@l3nik) on

Vrámci nášho heštegu #Slovenkadna podporujeme mladé dievčatá a ženy, aby si viac verili, aby pochopili, že sú výnimočné a krásne. Ako sa vidíš ty, čo sa týka krásy? Máš s tým problém, alebo sa cítiš dostatočne sebavedomo?

Myslím si, že sa cítim dostatočne sebavedomo a aj si verím. Celkovo si o sebe myslím, že sebavedomá som. Avšak necítim sa fyzicky krásna a mám, ako asi väčšina žien, nejaký vlastný problém v hlave, o ktorom viem len ja. Príde mi to ale v poriadku, že nie sme so sebou na 100 % spokojné a asi ani nikdy nebudeme, takže to, čo sa dá zmeniť, sa snažím zmeniť a pracovať na tom, že to akceptujem. Hlavne je podľa mňa dôležité, aby sa o seba ženy vždy starali a neopustili sa. Myslím si, že každá mám dobré aj zlé dni a aj ja mám tie momenty, kedy pri sebe nechcem mať zrkadlo. Súhlasím, že si dievčatá musia viac veriť, veď fyzický vzhľad nie je všetko, ale netreba to preháňať. Fyzická dokonalosť je veľmi nudná a niekedy až strašidelná. Podľa mňa je krajšie a sympatickejšie zdravé ženské sebavedomie a veľký úsmev.

Aká je pre teba predstava absolútneho šťastia? 

Absolútne šťastie je pre mňa pocit lásky.

Čo podľa teba chýba dnešným dievčatám, ženám?

Príde mi, že dnešné dievčatá a ženy nie sú nikdy spokojné. Či už samé so sebou, s partnerom, s okolím, že sa stále sťažujú, ohovárajú a vždy niečo riešia, ale pozor, stále nejakú inú hlúposť. Snažia sa byť dokonalé podľa určených stereotypov a zvládať všetko, aby boli v očiach okolia skvelé a tie najlepšie. Výsledkom je iba ududraná kopa nešťastia s ktorou nechcete mať nič spoločné. Ženám chýba na tele gombík – chill. Chýba mi na nás hravosť, veselosť a pohoda. Chýba mi, že ženy medzi sebou bojujú a nedržia spolu. Ženy v určitom veku strácajú tú hravosť, ktorú majú muži celý život a ktorú by sme mohli od nich odkukať.

Čo je pre teba najcennejšia vec, akú vlastníš? Myslím z materiálnych vecí.

Môj byt.

Kukuk 👀

A post shared by L E N K A 💜 (@l3nik) on

Aké je tvoje životné motto, alebo filozofia podľa ktorej žiješ?

Nemám motto, ani žiadnu filozofiu, podľa ktorej by som sa riadila. Jednoducho chcem v živote robiť hlavne to, čo ma robí šťastnou, baví a napĺňa. Chcem si tento život užiť. To je pre mňa základ 🙂 A trošku som teraz googlila a zapáčil sa mi jeden citát: Život je premiéra. Repríza už nebude! Podľa mňa si to stále veľa ľudí ešte neuvedomilo.

Ak by si mala spomenúť jednu vlastnosť, ktorá ťa vystihuje, aká by to bola?

Výbušnosť.

Sedíš v jednej miestnosti s dievčatami, ktoré majú 15 až 20 rokov. Rozprávate sa o živote a pýtajú si od teba radu alebo nejakú dobrú myšlienku. Čo by si im povedala? 

Pustila by som im pesničku Život je raz od skupiny Aya. Popočúvajte aj vy.

Čo ťa štve na dnešnom svete? Je niečo, čomu by si chcela pomôcť a tak využiť svoj vplyv pre dobrú vec? 
Mrzí ma zlo, negativita, neprajnosť a závisť všade naokolo. Internetom sa negativitu podarilo šíriť oveľa rýchlejšie. Stačí si otvoriť hocijaký článok na hocijakej stránke a máte o náladu postarané. Nerozumiem, odkiaľ ide z ľudí tá zloba a je mi to veľmi ľúto. Hlavne mi príde úplne choré, ak ste v očiach iných za blázna vy len preto, že sa usmievate a máte dobrú náladu. Nedajbože si spievate alebo pohmkávate na ulici, to už ste určite na drogách.

Niekedy som aj ja vážna len preto, aby som nebola odsudzovaná okolím a aby na mňa nepozerali čudne. Svoju dobrú náladu doslova skrývam, nech mi ju nepokazia… Mám preto aj na mojom instagrame napísané: Sometimes I pretend to be normal, but it gets boring so I go back to being me. To ma štve, že aj spoločnosť vás tlačí byť nudným a zamračeným = normálnym. To treba zmeniť.

Čo považuješ za svoju najväčšiu výstrednosť?

Moje správanie pri ľuďoch, ktorí ma poznajú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.