„Radšej budem žiť sama, než žiť s niekým, kto sa na mňa díva nesprávnymi očami.“- Jane Birkin

Keď sme boli mladšie, mysleli sme si, že je úplne v poriadku, ak sa môžme kvôli niekomu meniť. Áno, láska hory prenáša, môže byť poučná a môžme sa zmeniť. Ale nie s tým úmyslom, že potrebujeme niekomu vyhovieť. Že potrebujeme niekoho očariť.

Drahá, ak sa niekto díva na teba nesprávnymi očami, ver, že aj on je ten nesprávny.

„Milovať niekoho a byť milovaná pre mňa znamená veľmi veľa. Vždy si z toho robím srandu, ale nie to práve to, o čom snívame? Byť aspoň trochu milovaní?“ – z filmu Before Sunrise

Ako sa hovorí, hľadáš toho, kto hľadá teba. A verím, že ty sa na niekoho nechceš pozerať nesprávnymi očami. Prečo si teda občas vyberáme mužov, na ktorých nám nevadí, ak sa na nás pozerajú nesprávnymi očami? Že nás vidia inak, ako sme skutočne stvorené a ako skutočne cítime? Snažíme sa meniť, prispôsobiť pretože si myslíme, že kvôli láske sa jednoducho zmeniť musíme! Láska nás mení, to áno. Ale prirodzene, že si to ani nevšimneš. Že si ani neuvedomuješ, že sa stávaš lepším človekom.

zdroj: unsplash.com

Hľadaj niekoho, kto sa bude na teba pozerať správnymi očami. Koho nebudeš musieť ohurovať, pri kom sa nebudeš musieť nasilu meniť. Pri kom sa budeš cítiť sama sebou a na koho sa tiež budeš pozerať správnymi očami.

Radšej budem žiť sama, ako s niekým, kto sa na mňa díva nesprávnymi očami. Radšej budem sama, akoby som mala niečo predstierať. Radšej budem sama, ako by som sa mala chovať neprirodzene.

Láska sa nevyprosuje a áno, občas je až pekelne slepá. Ale ver, že čoskoro prídeš na to, či sa niekto na teba díva nesprávnymi očami alebo či sa ty na niekoho pozeráš nesprávnymi očami.

„Nesnaž sa ľudí zmeniť. Radšej urob realistické rozhodnutie, či ich vo svojom živote chceš alebo nie, na základe toho, kým sú. Nie na základe toho, kým chceš, aby boli.“

Pozeraj sa očami lásky, no aj očami reality. Jedine vtedy nájdeš niekoho, kto sa na teba bude pozerať tými správnymi očami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.