Zamilovaný pár

Rozchod alebo iba prerušenie kontaktu s milovanou osobou bezpochyby roztriešti srdce každej jednej žene. Či už ťa tvoja láska nechala pre inú ženu, kvôli sebe alebo istým prekážkam, teba to zabolí vždy. Zlomiť srdce ti však nemusí iba rozchod, ale spraviť tak môže ďalších milión vecí. Nedokážeš pochopiť, prečo zlomené srdce zakaždým tak bolí. Ale čo keď ti poviem, že je lepšie toho človeka z ničoho neobviňovať?

Zlomené srdce bolí vždy rovnako

Pamätám si, keď sa mi ako malému dievčatku v škôlke roztrhla moja obľúbená sukňa, plakala som a nedokázala som môj smútok zastaviť. Niečo podobné sa mi stalo aj počas základnej školy, kedy prišlo prvé zlomené srdce. Vtedy som si ani nedokázala predstaviť, že niečo takéto zažijem ešte tak miliónkrát. Ale pozri, stále som tu a stále žijem svoj skvelý život, aj keď bez mojej károvanej sukne či detskej lásky.

Roky bežia a ja pomaly, ale isto starnem. Už dávno nie som to malé ustráchane dievčatko. Stáva sa zo mňa silná a nezávislá žena, avšak vo svojom vnútri sa častokrát cítim ako by zastal čas.

Žena - plač
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Stále si presne pamätám na ten pocit, keď si ma nechal, proste si sa z môjho života vyparil a ja som cítila neskutočné prázdno a bezmocnosť. Snažila som sa ťa čo najviac znenávidieť, pretože áno, to je to najlepšie. Úplne ťa vytratiť z myšlienok alebo ťa začať nenávidieť. Ale priznávam, ja to nedokážem, bohužiaľ, to nejde ani s odstupom času.

Prečo ťa nedokážem nenávidieť?

Ale prečo? Prečo sa nedokážem hnevať na teba a ani na moju kamarátku z detstva, ktorá ma ohovárala? Hm, myslím, že odpoveď je asi jednoduchá. Ja takáto proste nie som, v ľuďoch sa budem vždy snažiť nájsť to najlepšie a aj keď mi zlomia srdce, vždy v ňom budú mať svoje miesto.

Možno je to mnohým ľuďom na smiech a vravia si, že som ešte stále nezažila poriadny smútok a ťažký rozchod. Áno, možno máte pravdu, ale možno aj nie. Ja už som totižto toľkokrát padla na dno a strácala sa vo svojich myšlienkach či slzách. Nie každý človek však dokáže hľadať v ľuďoch chyby. Avšak netvrdím, že raz nebudem celým mojím telom toho chlapca nenávidieť, ale toto zaručiť neviem.

Rozchod
zdroj: Pexels/Alena Darmel

Keď si mi to spravil, priala som si len jednu vec – úplne na teba zabudnúť. Toto sa mi našťastie podarilo a už mi každú minútu nelietaš v hlave, konečne si sa vyparil. Aj keď nie ako nepriateľ, ktorý ma sklamal, ale ako človek, ktorého som mala naozaj rada. Ty si to tak, bohužiaľ, nemal a aj keď mi pravdepodobne ešte teraz nevieš prísť na meno, ja ťa proste nenávidieť nechcem.

Chcem totižto spomínať na všetko to pekné, čo sme si spolu zažili, krásne momenty, rande, správy aj trapasy. Radšej budem spomínať na krásne chvíle, ako živiť v sebe nenávisť za to, že som pre teba nebola tá pravá.

Tak čo, dokážeš to takto pri ďalšom rozchode aj ty alebo je to pre teba príliš ťažké?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating