Photo by Brenna Huff on Unsplash.com

Každá sme si tým prešli. Akné – čierne bodky a zapálené vyrážky. Niektoré ich máme ešte stále.

Pokiaľ si však mala veľmi silné afkné, ostali ti po ňom nepekné jazvy. Ako sa ich však zbaviť bez toho, aby si musela ísť na laserovú operáciu? Tu je niekoľko tipov:

Zelený čaj

Pomáha tvojej pleti nielen zvnútra, ale aj zvonka. Zelený čaj je plný antioxidantov, a tak dokáže bojovať proti rôznym baktériám. Jednoducho si ním večer pred spaním potri pleť. Môžeš ho dokonca používať namiesto pleťovej vody.

Zelenina a ovocie

Výbornou voľbou sú uhorky, ktoré sú tiež plné antioxidantov. Potieraj si plátkom uhorky tvár ráno a večer. Tvoje póry sa stiahnu a jazvy nebudú také výrazné. Podobne pôsobia aj citróny, respektíve citrónová šťava, ktorou si taktiež potieraj svoju tvár.

 

Aloe vera

Vďaka šťave z aloe vera jazvy vyblednú a nebudú také výrazné. Najlepšie je, ak máš doma priamo rastlinu aloe vera a z listu vytlačíš šťavu, ktorou si budeš potierať tvár. Gél z aloe vera však zoženieš určite aj v lekárni.

Kokosový olej

Tento zázrak má nielen hydratačné, ale aj antibakteriálne, protizápalové či liečivé účinky. Jednoducho ho v tenkej vrstve nanes na tvár a cez noc nechaj pôsobiť. Je dôležité, aby si použila iba panenský kokosový olej, ktorý nespôsobí upchávanie pórov. Potom ho už len ráno zotri pomocou tampónu alebo jednoducho umy vodou.

Med

Ďalšie prírodné liečivo, ktoré nám pomáha nielen zvnútra, ale aj zvonka. Má protizápalové účinky, takže zamedzuje vzniku nového akné. Pleť hydratuje a po čase vďaka nemu zmiznú na pleti nepekné jazvy po akné.

 

Káva

Zrnková káva pôsobí na pleti ako prírodný peeling, a tak dokáže tvoju pleť zbaviť odumretých častíc. Tým pádom je základom jemnej a hladkej pleti. Vďaka kávovému peelingu sa zbavíš nielen odumretej kože, ale aj nepekných jazvičiek.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty