Asi by si klamala, ak by si tvrdila, že si počas karantény nepomyslela na možnosť, že si svoje vlasy ostriháš sama. Teda, ak si tak už nespravila, však? My nebudeme klamať tiež, ak povieme, že nie vždy vyšli domáce pokusy podľa predstáv. No s našimi tipmi ti už viac pred zrkadlom do plaču nebude.

Keďže dostať sa ku kaderníčke bude teraz obťažné, pripravili sme si pre teba niekoľko tipov, s ktorými si vlasy skrátiš ľavou zadnou. Ideš do toho?

1. Správne pomôcky sú základ

Aj keď je to zrejme jasné, musíme apelovať na to, aby si mala po ruke tie správne nástroje. Poriadne ostré nožnice sú základ, no aj na iných veciach veľmi záleží. Napríklad, ak máš vlasy kučeravé, použiť by si mala širokú kefu. Ak máš vlasy rovné, lepší je hrebeň s tenkými zúbkami. Priprav si aj gumičky, väčšie spony a rozprašovač s čistou vodou.

2. Rozmýšľaj o výsledku

Dvakrát meraj a raz rež sa nehovorí len tak. Pred tým, než začneš strihať si poriadne premysli, aký výsledok požaduješ. Chceš sa iba zbaviť rozštiepených končekov alebo skrátiť poriadne z dĺžky? Či si dokonca trúfaš na poriadnu zmenu? Než sa do toho pustíš, prezri si niekoľko tutoriálov, ktoré by ti mohli pomôcť. A pamätaj, že je lepšie strihať po malých kúskoch a častejšie, ako prísť o dĺžku, ktorú si v pláne nemala.

3. Ide sa na to!

Ak máš vlasy rovné, bez postupky v tvári, najjednoduchšie bude, ak si spravíš chvost. Najprv si vlasy dôkladne rozčeš a následne prehni hlavu smerom dole. Vlasy v tejto polohe prečeš ešte smerom dopredu a spoj ich do gumičky. Druhou gumičkou si spoj vlasy v mieste, kde by sa mala dĺžka končiť. Pre istotu si ju daj o trocha nižšie, aby si pri ďalšej úprave neprišla o viac, ako si chcela. Chyť poriadne gumičku, ktorá drží vlasy a tesne nad ňou sprav priamy rez nožnicami. Následne túto časť vlasov rozdel na tri ďalšie a kolmo prestrihaj končeky. Celý tento postup si môžeš pozrieť vo videu vyššie.

Ak máš postupku v prednej časti pri tvári, čo znamená, že vlasy sa postupne predlžujú smerom od tváre, pôjdeš na to inak. Vlasy si budeš predeľovať a strihať podľa požadovaného uhla. Aj pre teba sme našli jednoduchý videotutoriál!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.