unsplash.com

Cvičenie v skorých ranných hodinách je najlepší spôsob, akým môžeš začať svoje deň. Nielenže ťa preberie, ale naštartuje tvoj metabolizmus a dodá ti energiu na celý deň. Rozhodne by si po tom, čo vstaneš mala obetovať pár minút týmto niekoľkým cvikom:

Strečing

Ak nie si typické ranné vtáča, tento cvik je pre teba ako stvorený. Vďaka nemu sa ti rozprúdi krv v žilách, uvoľnia sa ti boľavé svaly a prispeje k správnemu držaniu tela. Dodá ti obrovské množstvo energie, vďaka ktorej vydržíš fungovať celý deň a neunavíš sa.

Joga

Joga je skvelým tréningom, pri ktorom ti svaly začnú pracovať. Môžeš vyskúšať klasickú jogu, alebo aj Power jogu či Hot jogu, ktorá ti pomôže naštartovať metabolizmus. Vďaka nej vstúpiš na svoje pracovisko uvoľnená a zároveň plná energie.

Ranná prechádzka

Čo môže byť krajšie ako prechádzka v parku, pri rieke alebo mori, sprevádzaná prvými lúčmi vychádzajúceho slnka? Navyše z nej nebudeš až taká vyčerpaná, ale dodá potrebnú energiu tvojmu telu. Dopraj si ráno prechádzku, sprchu a výživné raňajky – ver mi, že do práce pôjdeš svižným krokom a s úsmevom od ucha k uchu.

Beh

Ak chceš vyskúšať niečo náročnejšie, ranný beh je presne to pravé. Či už budeš chcieť klusať alebo šprintovať, beh praktizovaný po tom, čo vstaneš z postele aktivuje mechanizmus spaľovania tuku a opäť ti dodá veľa energie. Rozhodne je to úžasný spôsob, ako začať svoj deň!

Bicyklovanie

Ak siahneš ráno po bicykli, zabiješ niekoľko múch jednou ranou. Nielenže sa pohodlne dopravíš do práce, šetríš životné prostredie a plyn, ale zároveň máš dvakrát za deň naozaj vražedný tréning.

Tréning resistance

Tento tréning je najlepší spôsob ako prinútiť telo, aby sa zbavilo tukových zásob. Podporuje spaľovanie tukov, čo je oveľa efektívnejšie ako cvičenie počas poobedia. Možno to bude pre teba náročné, no rozhodne to stojí za to!

Cviky s vlastnou váhou

Cvičenie s vlastnou váhou je skvelým kompromisom práve vtedy, ak sa ti nechce ísť do fitka, no chceš pre svoje telo aspoň niečo urobiť. Začni napríklad 75 drepmi, urob 100 brušákov alebo 50 klikov. Ak to budeš opakovať každé ráno, telo sa ti určite poďakuje.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness