instagram.com/sedefseyittt, sofiasichlau

Mať dokonalú postavu, miery 60 90 60, no to je sen mnohých. Ale nie každej sa to podarí a niekedy za to môže nedostatočná informovanosť ako na to, či mýty, ktorým bezpochyby veríme. A preto sme si pre teba pripravili tento kvíz o najväčších mýtoch o chudnutí, aby si vedela, ako si na tom ty a možno tak zistila, či náhodu nerobíš niekde chybu.

Kardio tréning je zázrak v chudnutí.

Správne! Nesprávne!

Mnoho báb verí, že práve kardio tréning, ako beh na dlhé trate napríklad, je zázrak, ktorý ti zabezpečí, že schudneš ako nič. Pozor, tento tréning by si mala striedať so svalovým, pretože pokiaľ nemáš dostatok svalov na tele, bude sa ti ukladať viac tuku.

Nejesť po šiestej večer nie je správne.

Správne! Nesprávne!

Pokiaľ to tvoje telo potrebuje a cítiš, že si hladná, mala by si sa najesť. Lebo týrať svoje telo hladovaním je ešte horšie, ako sa najesť. Samozrejme, všetko s mierou! Ak necháš svoje telo hladné, docieliš len tým opačný efekt a nie zdravé chudnutie.

Bio potraviny sú zdravšie pre tvoj organizmus.

Správne! Nesprávne!

Ty ako aj tvoje telo sa potrebujete naučiť žiť v symbióze aj s nezdravými potravinami, ako aj so zdravými. Lebo len tak získaš silný organizmus, ktorý nebude náchylný na všetky choroby sveta.

Z tukov sa priberá.

Správne! Nesprávne!

Tuky predstavujú dôležitú zložku potravín. Vďaka ním máš dostatok energie počas dňa.

Pohyb potrebuješ.

Správne! Nesprávne!

Pohyb je mimoriadne dôležitý. Dokonca, šport by sme si mali dopriať niekoľkokrát týždenne.

Obezita je kvôli tomu, že to dopustil človek svojím nesprávnym prístupom.

Správne! Nesprávne!

Ak sa nedarí niekomu chudnúť podľa jeho predstáv, má to na svedomí i dedičná predispozícia.

Z pečiva sa priberá.

Správne! Nesprávne!

Rovnako tak, ako aj z iných potravín. Všetko musíš jesť s mierou a vyváženou stravou. Obmedzovanie, pokiaľ na to nie si alergická, je zbytočné.

Počítať kalórie nie je dôležité.

Správne! Nesprávne!

Otázka znie, prečo by si to robila? Ak chceš skutočne schudnúť, zapoj pohyb, bohatú stravu na všetko a máš to. Nemusíš počítať každý jeden tuk, čo si zjedla. Len sa tým vystresuješ a skôr budeš mať demotiváciu ako motiváciu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy