Nie nadarmo sa hovorí, že kniha je najlepší priateľ človeka, keď je to pravda. Môže ťa sprevádzať všade, či už v práci medzi prestávkou, počas víkendu, v škole, ale aj na dovolenke. Kniha je úžasná, pretože má schopnosť preniesť ťa do úplne iného sveta a celú ťa pohltiť. Zmestí sa kamkoľvek, nezaberie veľa miesta a aj keď si ju už prečítala, zakaždým v nej objavíš niečo nové. Stratíš sa v nej a potom sa tam znova nájdeš. Paradox. 

Knihy milujem aj ja. Pretože vždy keď si s nimi dohodnem rande, nikdy nemeškajú a nikdy sa nestane to, že neprídu :). Prinášam ti pár tipov, ktoré ma úplne očarili práve na dovolenke a myslím si, že sú úplne ideálne na letné čítanie. 

Kým prišla búrka – Tami Oldham Ashcraft, Susea McGearhart

Kniha, ktorá bola spracovaná aj filmovo, no zážitku z knihy sa nič nevyrovná. Príbeh o mladých, zaľúbených a úprimných ľuďoch, ktorých postihne nešťastný osud. Ak si zvedavá, máš rada romantiku, ale možno nie s koncom aký očakávaš, stojí za prečítanie.

P. S. Hľadám chlapa – Martina Jakubová

Kniha, ktorá ťa chytí od prvej stránky. A s pokojným svedomím môžem povedať, že ťa bude držať až do tej poslednej. Ľahké, oddychové čítanie presne určené na dovolenku. Príbeh je veľmi napínavý, zaujímavý a vtipný – presne pre náš ženy.

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu – Agnes Martin-Lugand

Kniha, po ktorej som ako správna milovníčka kávy musela siahnuť. Síce vyšla už v roku 2016, objavila som ju až teraz, no neľutujem. Kniha sa ľahko čítala, zaujala ma hlavne jej obalom a potom aj obsahom. Príbeh je o silnej žene, ktorá prežila veľké trápenie, no tiež ukazuje na to, ako sa musíme vedieť s takými problémami popasovať a bojovať o svoje sny a šťastie.

V lete ti poviem, ako sa mám – Eva Urbaníková

Kniha, ktorá nám dáva možnosť dozvedieť sa, že nie každý žije dokonalý život tak, ako prezentuje navonok. Veľmi milé oddychové čítanie, ktoré sa hodí na dlhé cestovanie alebo ležanie pri pláži. Kniha ukazuje, že sa pred svetom prezentujeme úplne inak, namiesto toho, aké sme v skutočnosti.

Milujem tvoje lži – Adriana Macháčová

Priznám sa, zaujal ma názov. A aj obal, hoci som čakala od knihy niečo iné, prekvapila ma. Kniha ukazuje vzťahy v rodinách,  presne také, aké sú. No nakoniec všetci potrebujeme lásku, odpustenie a pokoru. Svieži román na tieto horúce večery – odporúčam.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.