Warner Bros

Dobrých filmov je na svete toľko, že ich na všetkých prstoch nespočítaš, od komédií, hororov cez životopisné alebo dokumentárne až po klasiku, ktorá sa volá romantika. Zostavila som rebríček tých najromantickejších filmov všetkých dôb, pri ktorých nezadržíš slzy dojatia.

Každá z nás, zadaná či nezadaná, má rada romantické filmy, pri ktorých si odmyslí realitu, to že ju práve naštval priateľ alebo nezadané si tak vynahradia to, čo im chýba.

Existuje neskutočne veľa romantických filmov, ktoré ti mierne skreslia tvoj pohľad na vzťahy, ale určite v nich vždy nájdeš to, po čom naša krehká ženská dušička túži.

Tu je mojich TOP 5 filmov, pri ktorých smrkám vždy, keď ich pozerám.

5. Zápisník jednej lásky

Začnime teda posledným miestom, jedným z najromantickejším filmom aké táto planéta nosí je Zápisník jednej lásky. Film začína čítaním starého pána z vyblednutého zapisníku, z ktorého číta starej žene príbeh svojho života. Dej filmu sa odohráva v súčasnosti ale aj v minulosti. Starček rozpráva príbeh lásky dvoch mladých ľudí Noaha a Alice, ktorý spolu strávili nádherné leto až do chvíle, kým ich nerozdelil osud.

Opäť sa stretávajú v domove pre seniorov, kde si Alice kvôli chorobe nespomína na ich spoločnú minulosť až… Nebudem ti prezrádzať celý príbeh, určite ti ale tento film odporúčam, pretože je to nádherný príbeh o skutočnej láske, ktorý rozhodne stojí za tvoj čas.

4. Pán Nikto

Tento film patrí k mojím naojbľúbenejším. Nepatrí tak celkom k tým najromantickejším príbehom, ale má v sebe veľmi pekné scény, ktoré ťa chytia za srdiečko. Film rozpráva príbeh o starčekovi Nemovi, ktorý je v ďalekej budúcnosti posledným smrteľníkom.

Leží na smrteľnej posteli a keďže jeho pamäť mu už neslúži ako zdravému človeku, nespomína si poriadne ani na svoju minulosť. Svoje príbehy rozpovie novinárovi, ktorý sa ho pýta na jeho život. Pre mňa bolo z počiatku poriadne ťažké rozhodnúť sa , ktorá z verzií jeho príbehu je tá skutočná… Čo myslíš, odišiel s matkou alebo ostal s otcom? Bola jeho jediná najväčšia láska Anna alebo Ellise?

3. Ona

Júúúj, tak tento film určite musíš vidieť. Theo je citlivý muž, ktorý sa živý písaním dojemných listov. Film sa odohráva v neďalekej budúcnosti, kde je doba natoľko pokročila že vyvinie pokročilý operačný systém o ktorý sa začne zaujímať aj Theo. Umelá inteligencia menom Samantha, sa stane Theovou spoločníčkou.

Stanú sa z nich dobrý priatelia, chodia na výlety, večerajú spolu,.. len nie tak ako normálny ľudia. Samatha Theovi pomáha v jeho každodennom živote až do doby, kedy sa do seba nezamilujú a zistia, že realita je krutá oproti ich predstave spoločného života…

2. Predtým ako som ťa spoznala

Číslo dva je ako vždy vysoká priečka a rozhodnúť sa pre film, ktorý si zaslúži stáť na tomto poste je veľmi ťažké, pretože srdcoviek mám aj ja neskutočne veľa ale myslím, že tento film si túto priečku zaručene zaslúži. Will žije normálny život až do chvíle, keď prežije autonehodu a ostane ochrnutý od krku po končeky prstov na nohách.

Lou je všestranná osoba a o tom, že vie všeličo nikto nepochybuje. Pracuje v malej cukráni až po dobu, keď dostane výpoveď. Keďže pochádza z chudobnej rodiny, nemôže si dovoliť ostať doma a preto hľadá novú prácu. Tú nájde u bohatej rodiny, kde sa má starať o postihnutého Willa. Najskôr je nevrlý a nepríjemný, ale neskôr sa z nich stanú dobrý priatelia a aj z toho priateľstva neskôr vznikne láska.

Film sa končí smutne, ale s pekným ponaučením do života. Pre istotu si pri pozeraní tohto filmu určite nezabudni zobrať štyri plné balíky vreckoviek.

1. Na vine sú hviezdy

A je tu. Nad prvým miestom som dlho neuvažovala, pretože tento film patrí k mojím number one. Hazel a Augustus sa stretnú v podpornej skupine pre ľudí bojujúcich s rakovinou. Okrem rakoviny ich spája kopec spoločných záujmov a jedným z nich je aj láska ku knihám obzvlášť k Hazelinej obľúbenej knihe.

Veľmi veľakrát sa snažila spojiť sa s autorom knihy, opýtať sa ho ako príbeh pokračuje, čo sa stane s hlavnými postavami, no nikdy sa jej to nepodarilo ale podarilo sa to Gusovi, ktorý ich oboch pozve do Amsterdamu.

Odpovede na otázky k jej obľúbenej knihe nedostane od samotného autora ale zo šialených zážitkov, ktoré zažije na výlete so svojím priateľom. Ich krásny príbeh tiež nekončí veľmi šťastne ale ukazuje malú večnosť, ktorú prežila ich láska. Pri tomto filme nedokážem slzy zadržať nikdy, rovnako ako pri knihe.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating