Ak aj teba trápi suchá pleť, súcitíme s tebou. Určite aj ty veľmi dobre poznáš pocit nepríjemne napnutej pokožky a tiež zúfalstvo kvôli desiatkam zbytočne utratených eur za drahé krémy, ktoré ti aj tak nesadli. Možno budeš trochu prekvapená, no problémy so suchou pokožkou si niekedy spôsobujeme aj samé.

Chceš vedieť, akých chýb sa dopúšťame? Spísali sme pre teba 7 tých najčastejších, s ktorými by si mala prestať. Aj keď problémy so suchou pokožkou možno nezmiznú úplne, uvidíš, že sa ti naozaj uľaví a budeš cítiť pokrok a zlepšenie.

Príliš teplá voda

Svoju tvár by si si nemala umývať príliš často vodou a už vôbec nie veľmi teplou. Čím teplejšia voda, tým horšie pre tvoju pleť. Na čistenie by si si mala zaobstarať gél vhodný na suchú pokožku a umyť by si si ju mala každé ráno aj večer.

Dlhé sprchovanie a kúpele

V prípade, že máš problémy so suchou kožou po celom tele, problémom môže byť aj dlhý čas strávený vo vode a predovšetkým v teplej. Ak si rada dopraješ horúcu sprchu alebo dlhý teplý kúpeľ, tvoja suchá koža z toho nebude nadšená. Ak už sa toho nevieš vzdať, vždy sa potom poriadne natri hydratačným telovým krémom.

Drhnutie uterákom

Suchosť pokožky býva spôsobená aj častým a silným drhnutím uterákom. Tvár by si si nemala šuchať, ale ho len poprikladať, aby nasal prebytočnú vodu.

Suchý vzduch

Veľmi veľa ľudí podceňuje suchý vzduch v miestnosti a práve toto môže spôsobiť problémy (nielen) s pleťou. Vzniká najčastejšie v prekúrených alebo naopak, veľmi klimatizovaných priestoroch. Riešením môže byť zvlhčovač vzduchu.

Nesprávna kozmetika

Suchej pleti naozaj záleží na tom, akú kozmetiku používaš. V žiadnom prípade nesiahaj po prvom výrobku, ktorý nájdeš v drogérii. Kozmetika určená na suchú pleť by nemala obsahovať alkohol. Namiesto toho si všímaj a hľadaj zložky ako kyselina hyalurónová, aloe vera, glycerín, urea alebo ceramidy.

Časté pitie kávy a alkoholu

Ak si rada dopraješ šálku kávy či obľúbený drink, vedie to nielen k dehydratácii organizmu, ale taktiež aj tvojej pleti. Ak už bez týchto nápojov nevieš vydržať, nezabudni na dostatočný pitný režim v podobe čistej vody.

Nadmerné opaľovanie

Práve teraz cez leto nás to ťahá k vode, kde chceme vystavovať svoje telo slnku a chytať bronz. Nadmerné slnenie ale vedie k starnutiu kože, s čím môže súvisieť aj strata jej elasticity a problémy so suchosťou. A hlavne v tom prípade, ak podceňuješ aj poriadnu ochranu, ktorú ti zaručí krém s vyšším SPF faktorom.

Pokús sa tieto veci obmedziť a uvidíš, že v priebehu niekoľkých dní sa dočkáš zlepšenia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.