instagram.com/lovecolorbar, hairbybrookemichellewood

Nezáleží na tom, či máš 15, 20, 30 alebo viac rokov, arganový olej sa zíde v kúpeľni každej ženy. Pre svoje všestranné využitie a predovšetkým pre blahodárne účinky je obľúbeným pomocníkom žien po celom svete. Počula si už o výhodách tzv. marockého zlata? 

Arganový olej pochádza práve z Maroka, kde sa extrahuje z orechov arganového stromu. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E, ktoré sú prospešné pre pokožku. No jeho využitie je oveľa väčšie. Ženy ho predovšetkým používajú na pokožku, vlasy alebo nechty.

Veľa ľudí nechce používať pleťové oleje kvôli zanechaniu mastnoty na pokožke. Arganový olej patrí k tzv. suchým olejom, čo znamená, že sa rýchlo vstrebáva, takže pokožka síce ostane pekne hydratovaná, no bez výsledného mastného efektu. Tento olej taktiež neupcháva póry, takže je rovnako vhodný na suchú aj mastnú pleť. Pre svoje protizápalové účinky sa odporúča aj pre pleť so sklonom k akné.

Arganový olej a účinky na pokožku

Arganový olej môžeš používať namiesto svojho denného alebo nočného krému, prípadne ho môžeš použiť aj ako sérum. V tom prípade si vmasíruj pár kvapiek oleja do pokožky a následne nanes ešte krém. Olej ale nie je určený len na tvár, môžeš ho používať na celé telo a výborný je hlavne po opaľovaní alebo holení na upokojenie podráždenej pokožky. Prípadne ho môžeš použiť aj ako masážny olej.

Ak ťa trápi akné, ekzém či psoriáza, arganový olej si ľahko poradí aj s týmito kožnými problémami. Rovnako vyhľadávaný je aj mamičkami pri boji so striami a jazvami. Veľmi dobrým pomocníkom je aj pri suchých a popraskaných perách. Môžeš si ich olejom len potrieť, no môžeš si vyrobiť aj účinný peeling na pery. Stačí, keď zmiešaš pár kvapiek oleja s hnedým cukrom, kým sa nevytvorí taká pasta. Tú si následne nanes na pery, nechaj pôsobiť pár minút a opláchni teplou vodou.

zdroj: Photo by pressfoto from Freepik

Arganový olej a účinky na vlasy

Arganový olej môžeš používať len na suché končeky vlasov po umytí, no môžeš ho použiť aj ako vlasovú kúru. Rozotri a vmasíruj olej po celej dĺžke vlasov, zabaľ ich do fólie a do uteráka a nechaj pôsobiť minimálne 30 minút. Takúto kúru si môžeš nechať aj na noc a ráno si vlasy potom umy tak, ako zvyčajne. Budú krásne hydratované a lesklé.

Ak máš nepoddajné vlasy, pár kvapiek oleja si rozotri v dlaniach a použi na styling a uhladenie rozlietaných vlasov. Olej je rovnako účinný aj ako ochrana pred teplom z fénu či žehličky.

zdroj: freepik.com

Arganový olej a účinky na nechty

Ak ťa trápi popraskaná koža okolo nechtov, pravidelne si na ňu aplikuj arganový olej a uvidíš, že problém s bolestivými zádermi čoskoro zmizne. Olej je tiež vhodný aj na slabé a lámavé nechty. Urob si kúru, počas ktorej v malej miske zmiešaš v rovnakom pomere arganový olej a citrónovú šťavu. Ponor si nechty do tejto zmesi na 10 až 15 minút.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty