Už roky ma trápi suchá pleť. Úplne najhoršie to bolo pri make-upe, kedy sa mi po pár hodinách vytvorili šupinky a vyzerala som hrozne. Niekedy to dospelo aj do takého štádia, že som make-up radšej nepoužívala vôbec.

S nádejou som vždy sledovala make-up blogerky, ktoré odporúčali rôzne produkty. Minula som veľa peňazí na to, aby som zistila, že to, čo môže fungovať niekomu inému, nefunguje mne. Nájsť dobrý hydratačný krém je hotové umenie, no nájsť make-up, ktorý bude ideálny pre suchú pleť, je priam nemožné. A ešte pre mňa, čo mám asi najsvetlejší odtieň pokožky.

Navštívila som asi všetky drogérie a pýtala som sa predavačiek na ich rady. Z všetkých skúseností, ktoré som nabrala, ti môžem pár vecí odporučiť. V prvom rade by si sa mala pozrieť na zloženie daného make-upu. Niekedy sa totiž stane, že na make-upe máš napísané, že je vhodný pre suchú pleť. Ak sa však pozrieš na jeho zložky, zistíš pravý opak.

Ako uvádza aj portál Who What Wear, v ideálnom make-upe pre vysušenú pleť by si mala hľadať ingrediencie ako glycerín, ceramidy, kyselinu hyalurónovú, bambucké maslo, oleje, vitamín E či dimethicone. Naopak, nemá tam čo hľadať alkohol a dokonca ani vitamín A alebo retinol. Tie by ťa len zbytočne viac vysušovali.

Čo sa týka textúry, najviac sa mi osvedčili make-upy, ktoré majú takú krémovejšiu konzistenciu. Ak nepotrebuješ silnú kryciu schopnosť, môžeš do svojho make-upu pridať trošku tvojho bežného krému, aby sa ti ľahšie nanášal. Prípadne vyskúšaj podkladovú hydratačnú bázu.

Pri samotnom nanášaní si na pleť najskôr aplikuj krém (prípadne podkladovú bázu) a chvíľku počkaj. Jedna kozmetička mi poradila vytlačiť make-up najskôr na chrbát ruky, kde získa telovú teplotu a ľahšie sa tak bude nanášať. Určite to vyskúšaj, mám pocit, že to trochu funguje.

Niekedy používam hubku, inokedy si ho nanášam prstami, to už záleží na tebe, čo ti viac vyhovuje. Určite vyskúšaj vklepať si make-up do tváre, niekedy sa tak dokáže ľahšie prispôsobiť pleti. A na záver púder. Ak máš naozaj suchú pleť, možno ho ani nebudeš potrebovať. Ak sa ale obávaš, že by ti počas dňa zliezol dolu, jemnú vrstvu si naniesť môžeš, predsa len predĺži výdrž samotného make-upu.

Aké skúsenosti s make-upom pre suchú pleť máš ty? Máš nejaký konkrétny, prípadne iné triky, ktoré si sa časom naučila?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.