Ešte stále premýšľaš nad tým, či stráviš dovolenku toto leto niekde v zahraničí, alebo dáš radšej prednosť Slovensku a krásam, ktoré sa tu ukrývajú? Určite sleduj našu rubriku Cestovanie, kde pravidelne pribúdajú zaujímavé tipy na známe aj menej známe miesta.

Dnes sa budeme venovať tým najunikátnejším, o ktorých niektorí ľudia dokonca ani netušia. Ich návštevu rozhodne nebudeš ľutovať a každá z nás by tieto lokality mala navštíviť aspoň raz za život.

Kam sa vyberieš na dovolenku z týchto 7 miest? Alebo zvládneš obehnúť všetky?

Park tmavej oblohy

V národnom parku Poloniny na slovensko-poľsko-ukrajinských hraniciach nájdeš miesto bez svetelného smogu. To znamená, že sa ti naskytne pohľad na nádhernú oblohu, kde budeš môcť nerušene pozorovať hviezdy. Ideálny program na romantický večer pre dvoch.

Rafting alebo splavovanie

Ak ťa láka niečo adrenalínové, určite ťa očarí rafting alebo splavovanie. Najčastejšie si to môžeš vychutnať na Orave a Liptove, kde okrem zážitku budeš môcť pozorovať aj okolitú krásnu prírodu. Splavovať môžeš aj rieky Hron, Dunajec a dokonca aj Malý Dunaj, ktorý je ideálny pre obyvateľov Bratislavy a okolia.

Slovenské „Pamukkale“

V okrese Levice nájdeš nenápadnú dedinku Santovka. Ak ti je tento názov povedomý, nazýva sa tak aj minerálna voda. Táto obec je však preslávená svojimi travertínovými kúpeľmi, ktoré sa nápadne ponášajú na turecké Pamukkale. Už podľa fotky budeš mať chuť sa tam hneď premiestniť na dovolenku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2 3
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.