Slovensko
Instagram/samuelhadzima, Instagram/left_boys81

Leto je už v polovici, preto by si mala využiť ešte prichádzajúce posledné dni prázdnin a vydať sa na spoznávanie nových miest. Ak si už navštívila všetky obľúbené pamiatky a miesta, ktoré Slovensko ponúka, máme pre teba niekoľko neokukaných tipov.

Na Slovensku sa nachádza množstvo skrytých a nepoznaných zákutí, ktoré sa ešte nestali turisticky vyhľadávanými, no aj napriek tomu ich návštevu určite nebudeš ľutovať. Vybrali sme nenáročné miesta, ktoré môžeš spojiť s príjemnou prechádzkou.

Ktoré z týchto 7 miest by si chcela navštíviť ako prvé?

Dobrovodský hrad

Hradov a zámkov je na Slovensku naozaj veľa, no zväčša sa hovorí len o tých najnavštevovanejších. Určite by si mala navštíviť aj Dobrovodský hrad, ktorý sa týči nad obcou Dobrá voda v Trnavskom okrese. Ide o príjemnú, približne polhodinovú prechádzku z dediny. Budeš prekvapená, aká je zrúcanina rozľahlá.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michaela Šišková (@misiskova)

Slovenské opálové bane

Ak sa chceš ísť schladiť pod povrch zeme, nemusíš ísť len do jaskyne. Neďaleko Prešova nájdeš očarujúce opálové bane, ktoré sú naozaj jedinečné a krásne farebné. Ak máš dobrodružnú povahu, môžeš si na vlastnej koži vyskúšať aj ťažbu.

Bešeňovské travertíny

Kúsok od Bešeňovej môžeš natrafiť na zaujímavý úkaz, ktorým sú Bešeňovské travertíny. Nielenže sú veľmi fotogenické, ale očaria ťa aj svojím vzhľadom. Po travertínoch dokonca steká aj minerálna voda, ktorá je pitná a má typickú železitú príchuť.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alenka 💋 (@alenka_z_liptova)

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie