Letné outfity o číslo väčšie
Instagram/odzadu_fashion

Pri objednávaní oblečenia cez internet je náročné trafiť správnu veľkosť. Niektoré kúsky sa ale oplatí kúpiť aj o číslo väčšie, takže sa nemusíš ničoho obávať. Budeš v ňom vyzerať stále rovnako dobre a čo je ešte lepšie, má to hneď aj niekoľko výhod. 

Vybrali sme 6 kúskov oblečenia a jeden typ topánok, ktoré si môžeš kúpiť aj o číslo väčšie, než si bežne zvyknutá.

Tričko

Obtiahnuté tričko síce vyzerá dobre a príťažlivo, no v letnom období je veľmi nepraktické. Prilepí sa ti na telo a budeš sa v ňom cítiť nepríjemne. Ak bude tričko trochu voľnejšie, nebude ti v ňom také teplo.

Košeľa

Biela košeľa je univerzálnym kúskom, ktorý vyzerá dobre v športovom aj elegantnom outfite. Ak si ju kúpiš o číslo väčšiu, pokojne si pod ňu môžeš dať aj tielko alebo tričko a necháš si ju rozopnutú. Ak zafúkne vietor, aspoň ti bude príjemne.

Šaty

Rovnaký dôvod ako pri tričku. Obtiahnuté šaty sú príťažlivé, no letné šaty si pokojne kúp o číslo väčšie. Tým, že budú voľnejšie, efektívne ukryjú všetko, čo by si chcela zakryť.

Sveter

Sveter využiješ najmä v chladnejšom období, no tiež môže byť o trošku väčší. Predsa len si pod neho zvykneš obliecť aj tričko a ak by bol veľmi obtiahnutý, nevyzeralo by to dobre.

Trenčkot alebo kabát

V prípade kabátov, rifľových búnd alebo trenčkotov je to výhodné z dôvodu, že si pod ne môžeš navrstviť viac oblečenia. Ak by si mala menší kabát, vyzerala by si ako taký snehuliak.

Ponožky

Možno to znie zvláštne a málokomu to napadne, no oplatí sa kupovať aj väčšie ponožky. Väčšina ponožiek je vyrobená z bavlny, ktorá má tendenciu sa trochu zmenšovať pri praní. Ak budeš nosiť príliš malé ponožky, nielen že tvoje nohy nebudú môcť dýchať, ale zhorší sa aj prietok krvi.

Topánky na opätku

Určite si už počula o tom, že hollywoodske herečky nosia o číslo väčšie opätky. Dôvod je jednoduchý. Ak sú topánky tesné a dlho v nich stojíš, nohy sú vpredu stlačené. Ak si ich kúpiš o číslo alebo aspoň o pol čísla väčšie, predídeš tak aj nepríjemným otlakom.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista