Máš šťastie na vzťahy?
Pexels/Olha Ruskykh

Vo svojom živote stretneš mnoho ľudí. Budeš sa s nimi zabávať, zažiješ s nimi rôzne situácie, aj ťa niečo naučia. Každý jeden človek, ktorý vstúpi do tvojho sveta, má veľký vplyv aj na tvoje šťastie. Hovorí sa totiž, že s kým si, taká si. Si odrazom toho, s kým sa stretávaš a oni ťa môžu potiahnuť smerom hore, ale i dole. Formujú ťa, ukazujú ti vzory.

Niektoré vzťahy sú však oveľa dôležitejšie ako tie iné, pretože ich vplyv je absolútne neodškriepiteľný.

Vzťahy s rodičmi

Ich si stretla ako prvých. Oni ťa učili úplne základy, ale aj veci, ktoré by si mohla v budúcnosti využiť. Vždy boli tvojím vzorom, bez ohľadu na to, v akom smere. Tvoje šťastie tak vo veľkom závisí aj od toho, čo ti odovzdali a čo si sa sama rozhodla prevziať do vlastného bytia. Sú to ľudia, kvôli ktorým sa môžeš obzrieť späť a zistiť, aké si mala detstvo.

Tie so súrodencami

Ak si jedináčik, prepáč, ale máš vážne smolu, nech už si myslíš čokoľvek. Súrodenci, to sú kamaráti, ktorých si nevyberáš, no aj napriek tomu by si za nich položila život. Vzťahy s nimi bývajú rôzne a v dospelosti sa vedia zmeniť, no to, čo ste medzi sebou mali ako deti, ťa poznačí. Pri nich sa naučíš správať spoločensky, zažiješ s nimi prvé dobrodružstvá a ovplyvnia aj to, ako sa budeš baviť s inými ľuďmi. Ak ste mali dobré a silné puto, môžeš byť vďačná.

Kto sú tvoji kamaráti?

Opäť sa vraciame k otázke – s kým si? Spolužiaci, kamaráti, známi, kolegovia, každý jeden z nich je tvojím odrazom. V akom okruhu sa pohybuješ, to ťa definuje. Žiaľ, aj keď si to možno nemyslíš. Preto by si mala tráviť čas s niekým, s kým si rozumieš, s kým máš rovnaké záľuby a hodnoty. Inak ťa môžu ťahať smerom, ktorý sa ti nepáči a zničiť ti tvoje šťastie.

Láska má najväčší vplyv na šťastie

Nech si už myslíš čokoľvek, najväčší vplyv na teba má človek, ktorému sa dobrovoľne rozhodneš dať svoje srdce. Človek, do ktorého sa zamiluješ, ťa dokáže naozaj zmeniť a ak je to ten pravý, tak len k lepšiemu. Je to v podstate easy – ak ľúbiš a si ľúbená, si šťastná. A ak nie, tak už zrejme tušíš.

Pozri sa do zrkadla

Možno je tu ešte niekto, kto má na tvojom šťastí o malý kúsok väčšiu moc, než partner. Aj keď, je veľmi ťažké uvedomiť si to. Presne tak, si to ty sama. Ty sa rozhoduješ a nemusíš byť na nikom závislá. Nemusíš sa správať tak, ako chce tvoje okolie, len tak, ako po tom túži tvoja duša.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife