Pexels/mellamed

Je to isté – rok 2020 sa pomaly končí. Pre väčšinu z nás to nebol najlepší rok, no rozhodne sa v ňom dá nájsť aj pár pekných a šťastných okamihov.

Na to, aby si rok 2020 ukončila úspešne, musíš urobiť ešte tieto veci.

Napísať si zoznam toho, čo od budúceho roku očakávaš

Ak ti tento rok niečo nevyšlo (myslím si, že je toho viac), budúci rok to môžeš skúsiť znovu. Predtým, než privítaš rok 2021, si napíš zoznam vecí a úspechov, ktoré chceš v budúcom roku dosiahnuť a aké sú tvoje ciele. Vďaka tomu budeš stále motivovaná na sebe pracovať.

zdroj: Pexels/Matthias Cooper

Pomôcť na Vianoce niekomu, kto to skutočne potrebuje

Určite vieš o niekom, kto potrebuje pomoc. Ešte pred Vianocami sa preto snaž pomáhať viac, než inokedy. Počas tohto čarovného obdobia si nikto nezaslúži samotu a smútok. Môžeš pomôcť hmotnými vecami, svojou pozornosťou, nákupom a telefonátom.

Rozhodnúť sa o športe, ktorý budeš nasledujúci rok vykonávať

Tento rok si sa dozvedala o tom, aké je dôležité pravidelne športovať a zdravo sa stravovať. Pred koncom roka sa teda rozhodni, aký šport budeš vykonávať, pretože ako sa hovorí: „V zdravom tele, zdravý duch.“

zdroj: instagram.com/allisonbickerstaff

Pretrhnúť kontakty s ľuďmi, ktorí si na teba tento rok nespomenuli

Aj vďaka situácii, ktorá je na celom svete, si mnoho ľudí uvedomilo, aký je osobný kontakt dôležitý. Ak sú v tvojom živote ľudia, ktorí si ani napriek tomu na teba nespomenuli, pretrhni s nimi kontakty. Toxických ľudí pri sebe naozaj nepotrebuješ, len by ťa vyčerpávali a využívali.

Nepiť na Silvestra len pre dôvod, aby si sa zabávala

Posledná a veľmi dôležitá povinnosť – ak na Silvestra nechceš piť alkohol, nenúť sa do toho. Nenechaj sa presvedčiť nikým. Napriek tomu, že je správne pripiť si na príchod ďalšieho roka, nemusíš mať na druhý deň bolesti hlavy. Určite sa budeš zabávať aj bez „povzbudenia“, preto si dvakrát rozmysli, čo urobíš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife