instagram/charlyjordan

Byť single je v niektorom veku normálne. Hľadáme sa, skúšame, testujeme, nevieme čo chceme, a tak to zisťujeme. Avšak, keď máš pred tridsiatkou a si stále sama, okolie môže mať, a vo väčšine prípadov aj má, nemiestne poznámky. „Kedy si už niekoho nájdeš?“, „Taká si pekná a stále si sama.“, „Keby si si niekoho našla, bola by si šťastnejšia.“ Poď sa zamyslieť nad tou poslednou vetou.

To azda nemôže byť človek šťastný, keď je single?

Mala by si celý život hľadať svoju spriaznenú polovičku? Veď už od narodenia si úplne celá – nepotrebuješ, aby k tebe niekto pasoval. Nepotrebuješ hľadať svoju druhú spriaznenú dušu na to, aby si bola úplne kompletná.

Ty si celá už odvtedy, ako si sa narodila. Si krásna, si nezávislá, jedinečná a dokonalá. Len potrebuješ od niekoho lásku – partnerskú. Tá niekedy príde v 17ke, v 20ke, v 25ke alebo niekedy aj v 35ke. Na veku nezáleží. Nech si okolie a rodina myslí hocičo, dôležité je to, čo si myslíš ty. Ak si so sebou šťastná, ak sa ľúbiš a dávaš teraz všetku lásku najmä sebe, vyhrala si.

Vieš ako sa hovorí, nie je dôležité, či máme s niekým vzťah, dôležité je, či máme vzťah sami so sebou – či sa vieš prijať presne taká, aká si. Môžeš byť šťastná aj vtedy, keď si single. Práveže vtedy by si mala byť najviac šťastná. Jedine tak budeš veselá aj vtedy, keď láska príde.

Niektorí ľudia si myslia, že budú šťastní iba vo vzťahu. Tak hľadajú, skúšajú a chcú mať lásku nasilu. Takáto láska však ich rany nezahojí a na lusknutie prsta sa nestanú šťastnejšími a úspešnejšími. To by ani láska nebola, iba sebectvo.

Najprv sa musíš naučiť byť šťastná sama so sebou, musíš byť spokojná so svojím životom a vedieť, kam smeruješ. Ak zvládneš tieto veci, láska môže prísť kedykoľvek. Či už máš 25 alebo 35. Budeš s tým v poriadku, pretože doposiaľ ti nebolo zle, no s ňou ti bude lepšie.

Pokiaľ si spokojná, necíť sa frustrovane z toho, že všetci okolo teba niekoho majú a ty nie. Ešte nie je ten správny čas. Ešte sa musíš toho veľa naučiť a niečo zažiť, aby si stretla pána dokonalého. Cíť sa dobre a maj dosť odvahy na to, aby si žila dobrodružný život.

Lebo potom … keď stretneš toho pravého, budeš s ním už celý život. Jedine teraz máš šancu žiť život presne taký, ako si ho predstavuješ. Potom prídu kompromisy, deti, uprednostňovanie rodiny a iné povinnosti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating