Aké typy vzťahov poznáme

Poznáme viaceré typy vzťahov, pričom každý z nich sa vyznačuje inými charakteristickými znakmi. Okrem tých klasických romantických však poznáme aj také, ktoré nie sú zrovna najvhodnejšie pre každého. Vieš, ktoré to sú?

Vybrali sme 4 typy vzťahov, ktoré dokážu niektorým ľuďom ublížiť viac, než im urobiť radosť. Presne z toho dôvodu by si mala popremýšľať nad tým, či je pre teba niečo takéto vôbec vhodné. Predídeš tak sklamaniu a aj možným problémom.

Otvorený vzťah

Otvorený vzťah je hlavne o tom, že máte dovolené stretávať sa aj s inými osobami. Má viacero výhod aj nevýhod. Tou najväčšou je žiarlivosť a obavy o to, že svoju polovičku stratíš. Nie každý si dokáže predstaviť, že by sa mal o lásku deliť aj s niekým iným.

Vzťah na diaľku

Dokázala by si tolerovať a rešpektovať to, že sa stretnete len raz za pár týždňov či mesiacov? Vzťah na diaľku rozhodne nie je vhodný pre romantické duše, ktoré potrebujú cítiť prítomnosť svojej polovičky. Ak nie si v pohode s tým, že by si bola väčšinu času sama, radšej nad tým ani nerozmýšľaj.

Polyamória

Ide o vzťah, ktorý netvoria len dvaja ľudia, ale môže ich byť viac. Záleží len na nich, aké podmienky si nastavia, aby im spolunažívanie fungovalo. Tiež sa budeš musieť deliť o lásku a pozornosť aj s niekým iným, takže ak nie si pripravená na stopercentnú úprimnosť, dôveru a toleranciu, asi to nebude nič pre teba. V našom článku si o takomto typu vzťahu môžeš prečítať viac.

Priateľstvo s výhodami

Nejde o vzťah ako taký, ale predsa len ide o dvoch ľudí, ktorí fungujú na základe istých pravidiel. Na začiatku si myslíš, že ide iba o se*, no ak si citovo založená, dávaj si pozor, aby si k tomuto kamarátovi nezačala cítiť niečo viac. Ide o jednu z najčastejších chýb. Nepúšťaj sa do toho ani v prípade, ak túžiš po dlhodobom vzťahu. Ide skôr o zábavu a odreagovanie sa.

Máš s niektorým z týchto vzťahov skúsenosti?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating