Pexels/Artem Podrez

Vzťah na diaľku býva v niektorých prípadoch náročný, no aj napriek tomu dokáže priniesť množstvo výhod. Takýto typ vzťahu však nie je vhodný úplne pre každého a existujú isté nepísané pravidlá, ktoré by ste mali s priateľom dodržiavať.

Nech už máte vzťah na diaľku z akéhokoľvek dôvodu, určite chceš, aby vám to aj napriek všetkému klapalo. Spísali sme pre teba 5 najčastejších chýb, ktorých sa páry zvyknú dopúšťať. Ak chceš, aby vám to fungovalo, prestaň ich robiť.

Málo kontaktu

Pravidelný kontakt je vo vzťahu na diaľku veľmi dôležitý a dovolíme si tvrdiť, že je práve alfou a omegou. Ak máte toho kontaktu málo a zavoláte si alebo napíšete len raz za pár dní, puto medzi vami postupne zmizne a vytratí sa aj akákoľvek iskra a vo väčšine prípadov, bohužiaľ, aj samotná láska.

Ideálne by bolo, ak by ste o sebe vedeli každý deň. Samozrejme, že si nemusíte volať hodiny, ale aspoň krátka správa s informáciou, že ste v poriadku, toho druhého zaiste poteší.

Stíhačka

Na druhej strane tu máme stíhačku, ktorá je presným opakom predošlého bodu. Žena (ale môže byť aj muž) chce vedieť o každom pohybe svojho priateľa. Potrebuje poznať úplne všetko – kam chodí, čo robí a hlavne, s kým sa stretáva. Nedajbože, že pridá nejakú fotografiu z miesta, o ktorom nevedela, že sa tam chystá. To bude zas vysvetľovania…

Určite ti nemusíme hovoriť, že takéto správanie toho druhého veľmi rýchlo omrzí. Nikto nechce byť takto kontrolovaný, a nie je na to dôvod ani v prípade vzťahu na diaľku. Úprimnosť by mala byť samozrejmosťou.

Hľadanie dôvodov na hádku

Tento bod zväčša úzko súvisí s predchádzajúcou záležitosťou. Častou chybou vzťahu na diaľku sú hádky. Cez správy alebo telefonát to nikdy nedokážete vyriešiť tak, ako by ste mohli osobne medzi štyrmi očami. Nevyhľadávaj preto zbytočne dôvody na hádku a nezhody. No a čo, že bol na poháriku s kamošmi, má snáď právo aj na svoj život.

Ak už ku hádke predsa len dôjde, nikdy neprerušte konverzáciu a kontakt skôr, než to spoločne vyriešite. Ignorancia nikdy nič nevyrieši.

Zatajovanie informácií

Ako sme už spomenuli, úprimnosť je vo vzťahu na diaľku kľúčovou. Bez nej sa veľmi nepohnete, preto by ste si nemali nič tajiť a mali by ste sa naozaj o všetkom otvorene rozprávať.

Najhoršia situácia nastane vtedy, keď sa ten druhý o klamstve dozvie z tretej strany.

Žiadny osobný život

To, že je tvoj priateľ od teba vzdialený, neznamená, že ty zanevrieš na svoj život a budeš stále zavretá doma a budeš čakať na to, kedy ti napíše alebo zavolá.

Venuj sa svojim koníčkom, stretávaj sa s priateľmi a rodinou a rob veci, ktoré ťa bavia. Ak by si s tým prestala, veľmi rýchlo by si mohla nadobudnúť pocit, že sa cítiš nenaplnená. A to by bola veľká škoda.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating