pexels.com

Vzťahy na diaľku sú o čosi iné, ako tie, kedy máme svojho obľúbeného človeka pri sebe. A týmito vzťahmi nemusia byť len romantické vzťahy, ale aj vzťah s tvojou sestrou či najlepšou priateľkou.

Určite je náročnejšie udržať si blízky vzťah s niekým, kto je stovky, či tisíce kilometrov ďaleko. No nie je to nemožné. Niekedy sú tieto vzťahy o to vrúcnejšie a úprimnejšie, pretože si každý jeden kontakt s daným človekom vážime o to viac. Sama som si zažila vzťahy na diaľku, takže to môžem potvrdiť. Ak ťa však trápi, ako takýto vzťah udržať, skús nasledovať tieto štyri tipy, ktoré ti s tým pomôžu.

1. Všetky dôležité dátumy, aj tie, ktoré sa týkajú partnera, si zapisuješ do svojho kalendára

A tak sa ti nikdy nestane, že nebudeš vedieť, ak sa bude diať nejaká dôležitá udalosť v živote tvojej polovičky. Môžeš sa na to pripraviť. Môžeš ho prekvapiť alebo psychicky podporiť. Už len taká ranná sms od človeka, ktorý je stovky kilometrov ďaleko, no nezabudol na to, čo ťa dnes čaká, dokáže krásne zahriať pri srdci.

2. Neupadnite do „konverzačnej rutiny“

Snaž sa nedopustiť to, aby sa vaše rozhovori točili len okolo toho, aký ste mali deň a čo máte nové. Práve konverzácia je to, čo vzťah udržiava nažive. Ak budeš mať oči otvorené, budeš čítať mnoho článkov, či kníh, rozšíri sa aj tvoj obzor. Následne na to, potom môžeš všetko prediskutovať s človekom, ktorý je niekde ďaleko od teba. Posielajte si zaujímavosti, na ktoré ste natrafili a snažte sa udržať svoju konverzáciu nažive.

3. Pošlite si listy!

Ty žiješ na Slovensku, on v Británii. Aj keď si píšete, či voláte každý deň, nič nenahradí to vzrušenie, keď si rozbalíš balík od svojho milého. A vôbec to nemusia byť len ľúbostné listy. Navzájom si môžete posielať napríklad tak typické sladkosti pre danú krajinu, v ktorej žijete. Dnes existujú rôzne služby, a tak ti tvoj partner môže objednať aj donášku kvetov kuriérom. Takisto ho ty môžeš prekvapiť dobrým jedlom, ak vieš, že je práve doma.

4. Virtuálne rande

Kto povedal, že sa nedá randiť cez internet? Dohodnite si, že si zavoláte napríklad o ôsmej večer. Obaja si kúpite víno, pripravíte si niečo chutné na jedenie a dokonca sa môžeš aj vyfintiť, veď cez webku ťa uvidí! A rande môže začať, budete sa spolu baviť ako na normálnom, popíjať  a smiať sa. Týmto štýlom nadobudnete pocit, že ste pri sebe bližšie, než naozaj ste.

 

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating