Unsplash.com/Jonathan Leppan

Možno ti vstúpil do života niekto nový a máš pocit, že si ešte nestretla nikoho špeciálnejšieho. Prirodzene by si s ním chcela tráviť čo najviac času, ale už to môže byť základnou chybou. Portál Relrules, Bolde a The Talko uviedli tieto znaky, podľa ktorých si až príliš dostupná a on sa vôbec nemusí namáhať.

Si ním očarená ešte skôr, ako si ho stihla spoznať

Môže byť naozaj príťažlivý a rozhodne vie, ako na ženy. Ale buď opatrná. Každý jeden ti vie pomotať hlavu s pár dobre zloženými frázami. Keď ťa získa, už vie, že sa nemusí snažiť. Prečo by mal? Veď to bolo ľahké.

Jeho pravá tvár sa môže preukázať až časom. Myslíš, že by ti mal ublížiť nejaký neznámy človek? Nepúšťaj si ho príliš rýchlo k telu. Nedovoľ, aby nad tvojím logickým myslením zvíťazili pobláznné city. Mohlo by sa ti to vypomstiť.

Príliš rýchlo sa pre neho obetuješ

Stretnete sa iba vtedy, keď on má čas. Tak ti to bolo povedané a ty poslušne pritakávaš hlavou. Stačí. Je dôležité, aby vynaložil rovnaké úsilie ako ty. Daj mu priestor, aby bol iniciatívny. Prečo by si sa iba ty mala prispôsobovať?

Ak chceš, aby o teba niekto naozaj stál, nemôžeš robiť prácu za neho. Možno sa bojíš, že keď prestaneš, nič z toho nebude. No a? Aspoň by si hneď vedela, že to nie je ten správny.

Čakáš iba na správy od neho

Každú z nás potešia správy na dobré ráno alebo dobrú noc. Je to krásne. Znamená to, že dotyčná osoba na nás myslí. Lenže ak máš počas dňa povinnosti, a nie je ich málo, nepozeraj stále do toho telefónu. Nebuď mu ihneď k dispozícií a rozhodne sa mu neospravedlňuj, keď si mu pár hodín neodpísala.

Si rovnako zaneprázdnená a tvoj čas je veľmi drahocenný. Daj mu to pocítiť. Keď sa mladý pán konečne ozve, neodpisuj mu rýchlosťou svetla. Zachovaj si troška zdravého odstupu a uvidíš, že to bude lepšie.

Je ti prednejší ako ty sama

Zamysli sa, ako dlho je v tvojom živote? Áno, je možné, že sa pri ňom cítiš ako pri nikom, ale aj toto pobláznenie môže pominúť. Neodkladaj kvôli nemu svoje plány s kamarátkami, či dôležité pracovné stretnutia.

Máš vlastný život a musíš na ňom pracovať nech sa už deje čokoľvek. Tento proces by rozhodne nemal narušiť príchod človeka, ktorý ťa ohúri krásnymi slovami, lebo po krátkej dobe by ťa mohol zaskočiť nečakaným odchodom.

Nedokážeš si užívať čas trávený sama so sebou

Keď o teba niekto prejaví záujem, je to ako by ti padol kameň zo srdca. Konečne sa máš na koho zamerať a už vieš, ako tráviť svoj voľný čas. Obrovská chyba. V prvom rade sa musíš naučiť žiť sama so sebou. Samota nie je niečo, čoho by si sa mala báť. Práve naopak.

Je veľmi prínosná. Vedz, že tvoj nový objav veľmi rýchlo zistí, že nedokážeš byť samostatná. Čo sa stane potom? Prestane sa snažiť.

Zahadzuješ svoju identitu

Nehraj sa na niekoho, kým nie si, len aby si sa niekomu votrela do priazne. Buď originálna, svojská. To je práve to, čo nás robí tak atraktívnymi. Nesnaž sa ovládať všetky pravidlá dokonalej ženy. Taká neexistuje.

Nehraj to na bezchybnú a nevinnú. Aj ty si iba človek, všetci robíme chyby. A jednou z nich je práve to, že skrývaš svoje pravé ja.

Čakáš, že ťa zachráni

Tvoj život sa netočí okolo jedného muža. Nevyrieši všetky tvoje problémy a nenaplní tajné želania. Od toho si tu ty. Nelipni na niekoho pozornosti. Buď závislá iba na sebe a neobetuj sa pre niekoho, koho poznáš naozaj krátko.

Nečakaj na princa na bielom koni, keď ty si jediná, ktorá dokáže zachrániť  vlastné kráľovstvo.

Zdroj: Relrules, Bolde a The Talko

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating