unsplash.com/@tamarabellis

Bežný deň ženy vyzerá skôr ako výkon superhrdinu. Od rána musí v hlave nosiť všetky povinnosti, harmonogram svojho partnera, niekedy dokonca aj svojich detí. Do toho musí stíhať svoju prácu, školu svoju alebo jej detí, varenie a upratovanie. Pre to všetko, čo ženy za jeden deň stihnú a za celý týždeň zvládnu, potrebujú aj čas pre seba.

Každá žena, či mladá, bezdetná, mama s deťmi alebo stará mama, majú toho nespočetne veľa. Veľa aktivít, starostí, plánov a povinností, ktoré musia denne stíhať, aby domov vyzeral čisto, aby bruško celej rodiny bolo plné, aby sa všetky povinnosti stihli, aby záhrada kvitla, aby muž nezabudol na dôležité informácie, aby deti boli naučené do školy a mnoho, mnoho ďalšieho.

Po tom si vlastne už len spokojná, že si sadneš na gauč a v pohodlí si pozrieš film. Bohužiaľ, to sa veľakrát nekoná, pretože ešte popri telke musíš riešiť kamarátku, ktorá sa práve rozišla so svojím partnerom, podpisovať papiere, robiť harmonogram na zajtrajší deň alebo vymýšľať iné veci.

Aj napriek tomuto všetkému, čo práve teraz stíhaš, čo je na tvojich pleciach, a čo koluje v tvojej hlave, pretože na povinnosti stále myslíš, si dovoľ aspoň jeden deň relaxu. Rodinu daj na starosť mužovi, ten tiež môže byť jeden deň v strese nie len z práce, ale aj z rodiny. Vyprac ich z domu, alebo sa pober ty. Odíď do prírody, na prechádzku, alebo sadni do auta a odvez sa do najbližšieho nákupného centra či wellnesu. Dopraj si masáž, saunu a vírivku, alebo len koláčik v cukrárni a oddych doma vo vani.

Všetko, čo ti robí radosť sa v tomto okamihu počíta. Takéto oddychové dni ti môžu dodať oveľa viac energie ako káva či energy drinky, pomôžu ti s pamäťou, ktorá si taktiež potrebuje oddýchnuť a naberieš sily na ďalšie dni a týždne. Nezabúdaj na to, že prepracovanosť, môže vašej rodine oveľa viac narušiť plány, ako jeden deň alebo jedno poobedie tvojho relaxu.

Takýto svoj deň si urob raz do týždňa, keď ti to nevychádza, tak aspoň raz do mesiaca. Vyznač si jeden deň v kalendári, ktorý bude len a len tvoj a budeš si ho naplno užívať. Budeš sa na neho tešiť ako pri cvičení na cheat day. A ver mi, budeš sa cítiť ako znovu zrodená. Žena si skvelá, si úžasná a si bohyňa. Si úžasné stvorenie, ktoré si zaslúži oddych a relax. Preto aj v tých najhorších dňoch mysli na to, že si žena, a že si na seba hrdá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife