Keď sa ťa niekto opýta, ako by si charakterizovala samú seba, čo by si povedala? Väčšina ľudí má tendenciu povedať ako prvé „dobrý/á“. Ale podľa čoho vieš usúdiť, že je to naozaj tak? Kde sú tie kritériá na to, aby sme o tebe mohli povedať či si naozaj dobrý človek? Aj keď každý z nás vníma dobro inak, týchto 5 vlastností musíš mať!

Dokážeš priznať svoju chybu

Človek, ktorý si o sebe myslí, že je neomylný, ešte nedospel. Ak vieš uznať, že si sa v niečom mýlila, ak vieš úprimne priznať pred sebou aj inými, že si spravila chybu, potom nie si len dobrý a spravodlivý človek, ale aj veľmi silný a vyspelý charakter.

A vieš sa za ňu aj ospravedlniť

Keď niečo pohnojíš, nebudeš trieskať dverami a hľadať vinníka všade naokolo, iba v zrkadle nie. Dokážeš chybu nie len priznať, ale aj ísť za iným človekom a ospravedlniť sa. Keď nie je tvoje ego silnejšie ako ty, v srdci máš skutočné dobro.

Ďakujem myslíš úprimne

Slová ako ďakujem či prosím dnes už akoby mizli zo sveta. No práve oni nie sú známkou len slušného správania, ale aj ozajstného charakteru. Tie slová vieš používať a to dokonca denne a i pri ľuďoch, ktorých nepoznáš, aby si im ukázala, že na svete ešte sú slušní a dobrí ľudia.

Vždy podáš pomocnú ruku

Svedomie by ti nedovolilo povedať NIE človeku, ktorý ťa prosí o pomoc. Bez ohľadu na to, aká veľká či malá je, ak ťa to nijak negatívne neovplyvní a dokážeš mu pomôcť, spravíš to.

Dokážeš sa vcítiť do pocitov ostatných

Nemáš problém pomôcť, ale ani vypočuť si druhých, ktorí sa ti potrebujú vyspovedať. Chápeš ich pocity, neodsudzuješ, neohováraš, iba im chceš čo najlepšie poradiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.