Pexels/Maksim Goncharenok

Keď sa láska zo vzťahu vytráca a to, čo bolo medzi vami bledne, stále to neznamená, že musí prísť koniec. Ak ho ani jeden z vás úprimne nechce, vždy máte možnosť zabojovať o to, aby ste vás zachránili. Odísť zo vzťahu pri prvej prekážke je zbabelé a nedospelé. Lenže, niekedy je vopred jasné, že akékoľvek pokusy budú márne, pretože v niektorých prípadoch je držať sa vzťahu silou-mocou, márne.

Povieme ti, aké typy vzťahu sa už väčšinou nedajú zachrániť, pretože by to aj tak nemalo do budúcnosti zmysel.

Ten, ktorý ovládla nedôvera

Keď vás poznačilo sklamanie, klamstvo, či nevera, len veľmi ťažko budete presviedčať seba či všetkých naokolo o tom, že si stále dôverujete a všetko môže byť ako „predtým“. Hoc i len maličký pocit strachu z toho, že sa opäť sklamete, bude vo vás vždy žiť a pri každej možnej príležitosti vyjde na povrch. Ak si neveríte na 100 %, už sa to nezmení.

Ten, v ktorom bolo násilie

Toto je jedna veľká stopka, pri ktorej by sme rady verili, že to tak berú všetky ženy. Pravdou však je, že z mnohých príčin ostávajú s partnerom vo vzťahu aj po psychickom či fyzickom útoku dúfajúc, že všetko bude v poriadku, že sa to už nestane,  … ale tak to nebude. Takýto vzťah už bude navždy poznačený strachom.

Ten, v ktorom vládnu prázdne sľuby

Takýto vzťah je ako jeden kolotoč, v ktorom sa určité veci opakujú dookola a totálne ti vezmú všetku energiu. Príde problém, po ňom hádka, sľuby o tom, čo môžete urobiť, ako sa kto zmení, chvíle pokoja, a zrazu opäť ten istý problém. Dookola a dookola. Ak nevyužijete druhú šancu, je absolútne zbytočné dávať si ich ďalších desať. Tento typ vzťahu nestojí za stratu času.

Ten, ktorý nevie nájsť iskru

V tomto type vzťahu ste narazili na realitu, ktorú so sebou život prináša – stereotyp ovládol váš vzťah, city ochladli, a ste možno viac len kamaráti, ktorí si na seba zvykli, než pár, ktorému to stále klape vo všetkých smeroch. Ak ste sa snažili vzťah oživiť, keď ste sa pokúsili nájsť stratenú iskru, no nestalo sa tak, zrejme ste už vyčerpali možnosti a bolo by lepšie nedržať sa jeden druhého iba zo zvyku.

Ten, v ktorom nie si šťastná

No a takýto vzťah môže zažiť naozaj každá z nás. Uvedomíš si to v momente, keď sa budeš pozerať na svojho partnera, no nie očami zaľúbenej ženy. Bude to pohľad prázdny, pri ktorom si uvedomíš, že pri ňom viac nie si šťastná a dokonca ťa to ani nerobí smutnou. Keď to v sebe necítiš, a dokonca ani nechceš, už to nikto nezmení.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating