Nemám rada slovo „navždy“, pretože niekedy navždy znamená len chvíľu. Niekedy navždy nie je chápané správne. A ten niekto, o kom si si myslela, že s tebou zostane navždy, odíde skôr, než si stihneš uvedomiť. Stratíš ho skôr, než si si myslela.

Ale… ja ti sľubujem, že ak to so mnou vydržíš v tých najťažších chvíľach, zostaneme spolu navždy a prekonáme všetko spoločne. Ak vydržíš pri mojich zmenách nálady a výbuchov, stojíš za to. Ak vydržíš moju búrku, ktorá sa občas zmení na tornádo (lebo aj to sa stáva), budem si ťa chrániť.

Ak sa ma nerozhodneš opustiť vo chvíľach, kedy budem na dne, budem vedieť, že ma neopustíš vôbec. Ak sa ma nezľakneš, keď budem odmaľovaná, zašpinená a strápnim sa, tak už nikdy.

zdroj: Photo by Ali Pazani on Unsplash.com

Ak mi dovolíš odhaliť všetky moje tajnosti a najväčšie strachy, nemám viac pred tebou čo skrývať.

Prosím, sľúbme si, že spolu všetko prekonáme. Že aj keď to bude zlé, budeme k sebe úprimní. Že hneď, ako narazíme na problém, porozprávame sa o ňom. Že budeme o všetkom diskutovať spoločne. Nemáme pätnásť rokov a nie sme malé deti, ktoré by potrebovali stále niekoho nového. Sme ľudia, ktorých neodstrašia hádky, ktoré vznikli pre pár nedorozumení.

Bude to ťažké, budeme to chcieť vzdať a budeme unavení. No napriek tomu sa musíme držať. Musíme si pripomínať, že medzi nami je láska. Že spolu máme niečo, čo nemá nikto iný. Že po neúspešných vzťahoch sme konečne našli ten úspešný a nedáme si ho zobrať. Že po toľkej bolesti si nedáme zobrať niečo, čo nás vyliečilo a naše zlomené srdcia prinútilo znovu milovať.

Nemôžeme sa len tak ľahko vzdať – všetky dobré veci idú väčšinou vždy ťažšie.

A ja ti sľubujem, že ak prekonáme tie ťažké veci, o to viac si budeme užívať tie dobré veci. O to viac sa budeme ľúbiť a dôverovať si. O to viac to medzi nami bude pravé a vydrží nastálo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.